CZ / ENG

knihovna materiálů matériO Prague

Knihovna materiálů matériO je informační a vzdělávací centrum se zaměřením na inovativní materiály. V této oblasti poskytuje konzultace, materiálové poradenství a připravuje tematicky zaměřené semináře na míru. Kromě fyzické knihovny, která momentálně čítá okolo 2000 vzorků, je zde přístupná také on-line databáze s více než 7000 materiálovými kartami. 

Otevírací doba: pondělí až pátek, 9. 00 - 17. 00  (po domluvě možno i v jiný termín), 

Vzhledem k omezené kapacitě prostoru knihovny je třeba návštěvu předem telefonicky nebo e-mailem objednat.

t.  739 471 317,  733 715 663

e. info@materio.czfacebook    

a. Říčanova 19, Praha 6                                                                                               

Služby a ceník knihovny materiálů naleznete zde.

 

► Kniha Materiology: Průvodce světem materiálů pro architekty a designéry

Daniel Kula, Élodie Ternaux a Quentin Hirsinger, Praha, Happy Materials, 2012

 

► On-line databáze materiálů matériO obsahuje více než sedm tisíc materiálových karet. Každý den v ní najdete něco nového. Máte zájem o přístup do on-line databáze se sedmi tisíci kontakty na výrobce přímo z vašeho počítače? Vyzkoušejte si ji zdarma a napište nám.

► Máte zájem o semináře na míru? Rádi Vám vyjdeme vstříc. Kontaktuje nás na info@materio.cz s upřesněním, o jaké téma máte zájem. Cena semináře, který trvá 1,5 - 2 hodiny, je 750 Kč + DPH/ osoba, minimální počet účastníků je 5.

► Součástí nabídky služeb knihovny matériO je i přístup do Šumné bibliothéky, kde najdete sedm set unikátních publikací převážně v anglickém jazyce se zaměřením na architekturu, design a materiály. Bibliothéka je tak významným zdrojem inspirace pro kreativní sféru. Otevírací doba bibliothéky je každý všední den od 10.00 do 17.00 hodin. Studenti a nekomerční sféra za vstup do bibliothéky zaplatí 50 Kč, ostatní 100 Kč, členové a návštěvníci matériO zdarma. V případě zájmu o návštěvu bibliothéky je třeba se objednat na emailu info@materio.cz nebo na telefonním čísle 733 715 663. Aktuální seznam knih a časopisů je k dispozici on-line.

► Pokud se zajímáte o materiály a jejich aplikace, informace o výstavách a událostech z oblasti architektury a designu, bude vás zajímat i náš newsletter. Vychází v elektronické podobě 4x do roka a jeho součástí je vždy i matériO selekce, která přináší inspirativní výběr materiálů z našich sbírek. Newsletter matériO můžete nalézt i v on-line archivu NTK pod ISSN 1805-2312.
V případě zájmu o zasílání newsletteru nám napište na info@materio.cz

 

Knihovna materiálů je součástí evropské sítě matériO. Co je to matériO? Podívejte se na video:© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.