CZ / ENG

► 3D tisk pro architekty a dobré rady pro designéry a výrobní firmy v Kafkově domě

Jak zhmotnit niterní fantazie? Jak prodat výrobek na světovém trhu? Odpovědi zazní během přehlídky Prague Design Week ve středu 13. května v podkroví domu u Staroměstského náměstí.

V půl šesté promluví ve čtvrtém patře Kafkova domu Jan Petrš, architekt a konzultant z Knihovny materiálů matériO. Řeč bude o současných možnostech 3D tisku. Zaměří se na použitelnost technologie v architektuře. „3D tisk provázejí nadsazená a zatím jen částečně naplněná očekávání. Je nicméně výborným nástrojem pro zhmotnění fantazie ovlivňující architektovu tvorbu,“ nastiňuje výhody technologie Petrš. Posluchači se seznámí s různými typy 3D tisku, současnými a vizionářskými možnosti jeho využití.

Po zhmotňování myšlenek bude v 18.30 následovat debata s Veronikou Ruppert o českém designu v mezinárodní konkurenci. Hovor se bude točit okolo projektů českých designérů, kteří se úspěšně zúčastnili jednoho z veletrhů spotřebního zboží a designu – Tendence či Ambiente ve Frankfurtu. Patřily mezi ně například Dětské pokojíčky od DEVOTO, porcelán a sklo TABLO, šperky od Jany Hamrové a sklo od Tadeáše Podrackého. Autoři projektů se podělí o zkušenosti a rady, které mohou českým designérům pomoci k otevření nových obchodních zakázek a kontaktů – zdárné účasti na světovém veletrhu.

Vybraným designérům a začínajícím firmám poskytuje Messe Frankfurt každoročně bezplatné či zvýhodněné výstavní místo v rámci programů Talents a Next. Na veletrhu Ambiente 2015 v sekci Talents zazářil Tadeáš Podracký. Přihlašování do sekce Next na podzimní veletrh Tendence končí 31. května.

Středeční přednáškový večer v 19. 30 zakončí Franco Pozzobon, Punto Design a Kristalia Kristalia, kteří se při výrobě nábytku řídí i netradičními technologiemi a berou do ruky i netradiční materiály. Pracují na pomezí módy a sportu, přitom využívají zkušenosti italské nábytkářské konstrukce. Přehlídka designu Prague Design Week bude ve středu otevřena do 21.00, program pokračuje až do neděle. Přednášky se odehrávají každý den vpodvečer  na adrese náměstí Franze Kafky 3, v místnosti 512. Vstupné na celou akci činí 50/100 Kč.

Text: Tereza Lišková, Foto: Messe Frankfurt, Tomáš Princ© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.