CZ / ENG

O nás

Magazín Material Times přináší informace a souvislosti, které zajímají nejen tvůrce, v jejichž rukou nové či tradiční materiály ožívají, nýbrž i spotřebitele. Zaměřujeme se na čtenáře, kteří se rádi inspirují novinkami, stejně jako na ty, kteří se zamýšlejí nad společenskými a environmentálními důsledky jejich výroby, užívání a zániku. Informujeme o aktuálních událostech, představujeme díla a myšlenky známých osobností i začínajících tvůrců. Propojujeme témata tvůrčího světa architektury, výtvarného umění, designu a řemeslné výroby s tématy ze světa nových materiálů a technologií. 

  • Magazín Material Times vydává společnost Happy Materials, s.r.o., za kterou stojí Lucie Havlová a Tomáš Hendrych. Jejich dlouhodobý zájem o materiály vyústil v založení knihovny materiálů matériO Prague, které bylo podpořeno grantem EU. Ze zázemí knihovny  vzešel i samotný magazín.
  • On-line verze magazínu vznikla v roce 2013. V roce 2016 vyšlo i první tištěné vydání magazínu. V roce 2014 začala redakce produkovat seriál Pod rukama
  • Redakce sídlí na pražském Břevnově v knihovně materiálů matériO Prague.
  • Tereza Anderlová (šéfredaktorka); Marek Torčík (redaktor)

  • Lucie Havlová (vydavatelka, redaktorka), Tomáš Hendrych (vydavatel, fotograf), © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.