CZ / ENG

► Architektky Mariabruna Fabrizi a Małgorzata Pizio-Domicz vystoupí v Praze

Další část přednáškového cyklu ARCHITEKTKY II, o ženách v architektuře, přinese inspirativní setkání. Svou práci představí Mariabruna Fabrizi z Francie a Małgorzata Pizio-Domicz z Polska.

Akce se koná ve čtvrtek 7. dubna od 19.30 v kině Francouzského institutu v Praze

Mariabruna Fabrizi studovala na Univerzitě Roma Tre v Římě a je zakladatelkou a partnerkou pařížského architektonického ateliéru Microcities. Její přednáška nazvaná Pole a stěna představí práce studia Microcities skrze dva paralelní pohledy: na straně jedné přes architektonické a urbanistické projekty, na straně druhé přes témata soustředěná kolem rozvíjejícího se online atlasu umění, architektury a médií Socks.

Małgorzata Pizio-Domiczová vystudovala architekturu na polytechnice v Poznani. Mezi lety 1980–1990 pracovala ve státních projektových podnicích. Od roku 1990 spolupracuje s Antonim Domiczem, se kterým založila rodinný ateliér M. i A. Domicz. Ve svých realizacích, které představí v rámci přednášky Architektura a maloměsto, se soustředí na návrhy budov v polském městě Opolí a blízkém okolí. Vždy usiluje o důstojnost a jednoduchost blízkou minimalismu, což v regionálních městech, jako je Opolí, není ani obvyklé, ani snadno přijímané. V roce 2014 byla vyznamenána čestným oceněním SARP, což je nejvyšší cena polské Asociace architektů za celoživotní dílo.

Přednášky ve francouzštině a polštině budou simultánně tlumočeny do češtiny. Vstupné na akci je zdarma, zapůjčení sluchátek pro tlumočení bude zpoplatněno.

Přednáškový cyklus ARCHITEKTKY II pořádá občanské sdružení Kruh, jehož cílem je zprostředkovat diskusi o kvalitní české i světové architektuře a o architektonické tvorbě i širší veřejnosti. V rámci loňské série přednášek se na pozvání Kruhu v Praze představila řada významných českých i zahraničních architektek, zakladatelek a kreativních ředitelek úspěšných českých i evropských studií, jejichž realizace uspěly v mezinárodním měřítku – Alena Šrámková, Dorte Mandrup, Tina Saaby, Kristine Jensen a další.

Text: Eliška Svobodová

 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.