CZ / ENG

► Art Safari #37 se nezadržitelně blíží - začíná už 14. května

Tematický typ přehlídky se tentokrát koncentruje kolem SPÁNKU, který je v umělecké oblasti vytěžován zejména v symbolické rovině v souvislosti s tematikou snu, nevědomí, hloubkovou symbolikou přístupnou skrze stavy rozostřeného vnímání. Kurátorka Daniela Kramerová oslovila více než 20 umělců, kteří tvoří obrazy, objekty, fotografie, videa i performance.

 

Kromě psychologicko-symbolické roviny přistoupíme k tématu i v kontextu současného zkoumání konstruktu spánku ze sociologických a biopolitických hledisek,  řešících „přirozenou“ a konstruovanou podobou spánku, právo na spánek i spánek jako novodobý luxus. Dotkneme se spánku jako metafory stavu jednotlivce i společnosti. Připomeneme aktuální uměleckou tematizaci odvrácené strany zdravého spánku – spánkové poruchy, nespavost, spánkovou paralýzu, lucidní snění. Souvislost s místy spánku nás přivede k tématům tělesnosti a pocitové i fyzické intimity, vztahové roviny.

Jak je na Art Safari zvykem – vyhneme se úzkému vymezení tématu, které budeme naopak úmyslně obkružovat z různých uměleckých i myšlenkových pozic. Oslovení stálých spolupracovníků Studia Bubec, známých umělců i nejmladší generace přinese tematickou i stylovou i materiálovou šíři.

 

 

Zastoupení umělci: 
Erika Bornová, Barbora Dayef, Žofie Eder, Žanda Gebauer, Jolana Havelková, Barbora Lexová, Nikola Ivanov, Libuše Jarcovjáková, Alena Kazatelová, Linda Klimentová, Marie Ladrová, Kateřina Nová, Míla Preslová, Tomáš Skála, Agáta Slámová, Daniel Suška, Karolína Šulcová, Benedikt Tolar, Jakub Orel Tomáš, Lucie Vítková, Klára Vlachová, Martin Žák a Kamila Ženatá

Sleepover
Letos poprvé bude součástí programu Art Safari i jedinečný koncept Sleepover – celonoční ambient koncert s přespáním. Půjde o imerzivní společný zážitek využívající zvuk, světlo a jedinečný industriální prostor. Návštěvníci získají možnost se naprosto ponořit a uvolnit – což je klíčovým prvkem těchto akcí. Dlouhotrvající sety umělců nabízejí prostor ke kontemplaci a prožití zvuku ve zcela jiném kontextu než tradiční koncerty.

20.00 Doors
21.00 Bar
22.00 – 23.30 Nina Pixel
23.30 – 0.00 pauza
0.00 – 02.00 Peter Kirn
2.00 – 3.30 Expandcollaps
3.30 – 05.00 Stanislav Abrahám
5.00 – 07.00 GWD
7.00 –08.00 Snídaně (součástí vstupenky)

Návrhy pro co nejpříjemnější zážitek:přineste si pohodlné oblečení, jestli chcete, tak třeba i polštářek / můžete přicházet a odcházet jak budete chtít / respektujte ambientní naladění akce, chovejte se prosím co nejvíce tiše / vypněte si zvuk u telefonu / relaxujte, spěte jak se vám bude chtít. 

Program Art Safari

Na první víkend festivalu je připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé:
Sobota 14. 5.
14.00 Dětský Workshop Větve sen s Hanou Železnou
16.00 Vernisáž
17.00 Die Früchte – SEN-JEN (performance)
18.00 Marie Ladrová – kapela MR (koncert)

Neděle 15. 5.
14.00 Divadlo b – Malá mořská pohádka (divadlo pro děti)
15.00 Jan Ženatý (přednáška o spánku)
16.00 Barbora Dayef a hosté – Based on crap (performance)
16.30 Petr Borkovec – Lehký, věčný, zimní, spravedlivý (literární čtení)
17.00 Zapomenutý Orchestr Orloj Snivců (hudba)

Vstupenky v předprodeji za zvýhodněnou cenu na celý Art Safari i akci Sleepover najdete na GoOut. Bude možné je zakoupit i na místě, ale je nutná platba hotově.

Těšíme se na vás!© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.