CZ / ENG

► Babi, co bude k večeři? Odpovědi hledejte během Stolování na festivalu Jeden svět

Dosti běžná a nevinná otázka, nemyslíte? Pokud jste ale zhlédli dokumenty jako například Cowspiracy nebo 10 miliard – co máte na talíři?, dostává tato otázka trochu znepokojující rozměr – obzvláště zasadíte-li si ji do doby, kdy vám ji položí děti vašich dětí.

Ročně se v jen v Evropské unii vyhodí na sto milionů tun jídla. A kolik procent jídla ve vaší lednice myslíte, že pochází z druhého konce světa? Festival Jeden svět zve ke stolu do Diváckého centra Galerie Lucerna, kde se v pondělí 14. března 2016 ve 20. 00 uskuteční Stolování. Spolu s veřejností ke stolu zasednou i lidé z iniciativy Zachraň jídlo a Na Ovoce. Mluvit se bude o plýtvání potravinami a o tom, jak mu předcházet, řeč se stočí i na komunitní zahrady nebo městské farmaření.

Organizace Zachraň jídlo, která se dlouhodobě věnuje řešení problému plýtvání jídlem, bude na akci zajišťovat občerstvení. Na téma lokální potravinový systém Prahy vystoupí i specialista krajinného plánování Jan Richtr z Institutu plánování a rozvoje hlavníhoměsta Prahy. Dozvíte se také, jaké další projekty zabývající se touto tematikou potravinové soběstačnosti v České republice i zahraničí vznikají.

Oba dokumenty je ještě možné vidět v rámci programu festivalu Jeden svět.

Text: Anna Šopovová© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.