CZ / ENG

► Benefiční aukce pro Lemniskátu se uskuteční ve středu 22. 3. v Novoměstské radnici

► Benefiční aukce pro Lemniskátu se uskuteční ve středu 22. 3. v Novoměstské radnici Již tradiční benefiční aukce pro chráněnou dílnu Lemniskáta bude poprvé uspořádána v krásných gotických prostorách Velkého sálu Novoměstské radnice. Nabídne zajímavá umělecká díla a další předměty ztvárněné umělci.

Na večeru, který moderuje Jaroslav Dušek s hudebním doprovodem Jana Buriana, si bude možné zakoupit malby, grafické listy, fotografie, plastiky, loutky nebo dřevěné nábytky a doplňky. Objeví se tam například grafický list Zrození motýla od Petra Nikla, malba Řazení krajiny od Patrika Hábla, fotografie Láska od Jindřicha Štreita, mísa od Zdeňka Lhotského či tisky od Petra Síse. Ale na místě budou samozřejmě i vlastní výrobky.
Chráněná dílna Lemniskáta už jedenáct let tvoří papírenské produkty - od školních sešitů až po designové a udržitelné kožené kreativní deníky a diáře, sešity z netradičních materiálů (veganská "kůže" malai z kokosové vody a banánových vláken, papír z bavlny, lnu, vlny, konopí, s příměsí trusu slona, nosorožce, zebry, žirafy a osla, květin, kapradí, chmelu, odstřižků z kostýmů pro balet Národního divadla, přáníčka z "rostoucího" papíru... Především ale dílna dává smysluplnou práci a nabízí bezpečné a vlídné pracovní prostředí lidem, kteří se na trhu práce uplatňují obtížněji. Kromě toho Lemniskáta sází stromy, aby přírodě vrátila, co si vzala, a snaží se o udržitelný přístup. Celý lemniskátí tým myslí i na druhé: v loňském roce dílna darovala sešity různým neziskovým organizacím a jednotlivcům v nouzi v hodně cca 70 tisíc korun.
Výtěžek benefiční aukce poslouží k udržení provozu dílny.


BENEFIČNÍ AUKCE PRO LEMNISKÁTU
středa 22. 3. v 17.30
gotický sál Novoměstská radnice
Karlovo náměstí 1

program:
17.30 zahájení + krátké hudební vystoupení Jana Buriana
18.00 aukce uměleckých děl
po skončení vystoupení Jana Buriana a občerstvení

FB https://www.facebook.com/lemniskata.zivotbezbarier/
Ig https://www.instagram.com/lemniskata_zivotbezbarier/
https://www.lemniskata.cz/

 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.