CZ / ENG

► Besedy v Zikmundově vile

'

Zikmundova vila přinese na podzim besedy se zajímavými hosty. První „Setkání na koži“ se uskuteční s historikem Ondřejem Ševečkem

Jednou z příležitostí, jak nyní nahlédnout do části prostor Zikmundovy vily, je nově také účast na besedách s hosty z různých oblastí. Už středu 4. října se tak zde představí historik a znalec zlínských dějin Ondřej Ševeček. Beseda se bude konat od 17:30 hodin. Další plánovaná setkání se uskuteční 1. listopadu se spisovatelkou Alenou Bartošíkovou a 8. listopadu s novinářem a moderátorem Václavem Žmolíkem. 

Do unikátních prostor vily slavného cestovatele se mohou od loňského roku podívat návštěvníci prostřednictvím pravidelných prohlídek pro veřejnost ve stanovených termínech. S ohledem na charakter místa, jsou skupinky komorní, vždy pouze pro 6 osob.

„Rádi bychom nově umožnili i dalším zájemcům navštívit toto jedinečné místo, a proto jsme se rozhodli zpřístupnit spodní část vily veřejnosti i během povídání s našimi vzácnými hosty,“ uvedla ředitelka Nadačního fondu Zikmundova vila, Dagmar Výlupková, a dodala, že už v prvním říjnovém týdnu do vily Miroslava Zikmunda zavítá ředitel Filozofického ústavu AV ČR Ondřej Ševeček.

První ze série podzimních „Setkání na koži“ se bude věnovat tématu s názvem „Ze Zlína ke studiu moderních dějin a zpět“. Ondřej Ševeček nabídne mimo jiné odpovědi na otázky zaměřené na reflexi naší historie, které vyvstávají při přemýšlení nad dějinami konkrétních míst. Hosté se tedy dozví například co lze vyčíst meziřádky knih věnovaných dějinám Zlína? Co se můžeme dozvědět o světě při studiu lokální historie? Můžeme se z dějin něčemu naučit a čemu? Případně, co nás vlastně historie učí a jaký má vztah historické poznání k naší současnosti a našim aktuálním problémům?

Vstupné ve výši 150 Kč je možné zakoupit on-line prostřednictvím tohoto odkazu.© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.