CZ / ENG

► Česká cena za architekturu: Vítězný projekt Jiřího Opočenského a Štěpána Valoucha

► Česká cena za architekturu: Vítězný projekt Jiřího Opočenského a Štěpána Valoucha Na slavnostním galavečeru České ceny za architekturu (ČCA) streamovaném z Divadla Archa na web ČT art byly v pondělí 23. listopadu vyhlášeny výsledky 5. ročníku této soutěžní přehlídky realizovaných staveb organizované Českou komorou architektů (ČKA). Hlavní cenu získali Jiří Opočenský a Štěpán Valouch z ateliéru ov architekti za rekonstrukci a dostavbu Sídla firmy Lasvit v Novém Boru.

Vítězi 5. ročníku České ceny za architekturu jsou Jiří Opočenský a Štěpán Valouch ze studia ov architekti s projektem rekonstrukce a dostavby sídla firmy Lasvit.

 

Porota letošního pátého ročníku České ceny za architekturu vybírala z 27 nominovaných prací. Mimo hlavní cenu letos porota udělila i šest cen partnerů: Cena Ministerstva pro místní rozvoj ČR 
za prosazování kvalitní výstavby prostřednictvím architektonických soutěží, Cena Ministerstva průmyslu a obchodu ČR za velkorysý přístup k novostavbě průmyslového objektu, Cena Agentury ochrany přírody a krajiny ČR za inspirativní řešení dominanty v přírodním prostředí, Cena společnosti Central Group za inovativní přístup k řešení nového bydlení, Cena společnosti VELUX za práci s denním světlem a Cena společnosti Vekra za dostupné bydlení s nadčasovou perspektivou.

Akademie České ceny za architekturu současně ocenila Výjimečný počin, kterým se staly pořady České televize Šumná města a Šumné stopy. 

Hlavní cenu si odnesli architekti Jiří Opočenský a Štěpán Valouch z ateliéru ov architekti 
za projekt rekonstrukcie a dostavby Sídla firmy Lasvit v Novém Boru.

 

 

Jako odůvodnění svého rozhodnutí porota mimo jiné uvedla: „Oceněné dílo je kombinací původního a navrhovaného, starého a nového, tradičního s tím úplně současným. Právě bravurnost přístupu k zadanému problému a lehkost, s jakou finální výstup působí v tak složitém architektonickém prostředí, dovedly porotu ke konečnému verdiktu a udělení hlavní ceny.“ Jedním z dominantních aspektů projektu bylo také propojení původní zástavby a tradičních prvků s inovativními a esteticky odvážnými prvky.

Kompletní přehled oceněných najdete na stránkách České ceny za architekturu 2020

 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.