CZ / ENG

► Čeští studenti architektury vzdají hold slavné architektce

Zpráva o úmrtí Zahy Hadid obletěla svět v okamžiku, kdy byl vyhlášen druhý ročník architektonické soutěže Kaplicky Internship. Na vítěze soutěže určené pro studenty závěrečných ročníků architektonických oborů českých vysokých škol čeká tříměsíční stáž v Zaha Hadid Architects.

Studio založila britská architektka iráckého původu Zaha Hadid, která jako první žena na světě získala nejvýznamnější ocenění pro žijícího architekta - Pritzkerovu cenu. Časopis Time ji zařadil do stovky nejvlivnějších lidí světa.

„Zpráva o jejím náhlém úmrtí nás proto nesmírně zasáhla. Účast v architektonické soutěži tím pro každého studenta dostává i hluboký symbolický rozměr,“ říká Václav Pecha, ředitel nadace Bakala Foundation, která za soutěží o stipendium stojí.

Vítěz prvního ročníku soutěže, Ondřej Michálek, se v těchto dnech vrací z tříměsíční stáže v londýnském studiu Eva Jiricna. Ondřej Michálek zvítězil s prací, ve které se inspiroval růstem podhoubí a dalších živých organismů a využil jej pro tvorbu základního souboru pravidel. Následně zkoumal jejich konkrétní aplikaci. 

V druhém ročníku soutěže, je možné práce odevzdávat v podobě ideových studií do konce června. Téma není stanoveno. Soutěž se vyhlašuje jako neanonymní a dvoukolová. Vítěz bude znám v polovině září. Projekt ve spolupráci s Design Museum London organizuje Bakala Foundation, za kterou stojí manželé Bakalovi. Partnerem projektu je Nadační fond Kaplicky Centre. Více informací o soutěži najdete na webu.  
 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.