CZ / ENG

► Chcete letos vystavovat na PRAGUE DESIGN WEEK? Ještě to stíháte!

V květnu letošního roku se v Kafkově domě odehraje již 3. ročník mezinárodní přehlídky PRAGUE DESIGN WEEK (PDW). Vystavující, kteří mají zajímavý produkt či nápad, se mohou na akci hlásit do konce ledna. Akce proběhne od 2. do 8. května 2016.

Vybraní designéři, módní návrháři, šperkaři či tvůrci ze studií, škol i firem budou mít možnost vyprávět příběh svého výrobku od první myšlenky přes skici a prototypy až k finální verzi.

V minulém roce byly na PDW k vidění šperky, móda, tak trochu jiné rakve, sprchové hlavice i nábytek využívající upcycling.  Studentky medicíny Hanka Němcová a Tereza Dvořáková na akci představily pilotní produkt Frusack. Tímto názvem označují v Česku vyráběný, zcela kompostovatelný sáček z odolného materiálu, hrající všemi barvami. Má sloužit jako alternativa klasických igelitových pytlíků, které dnes a denně používáme při nákupu ovoce, zeleniny a pečiva.

„Možnost vystavovat na PDW byla pro mě i Terezu fantastickou zkušeností. Nezastavily jsme se celý den a o náš produkt byl větší zájem, než jsme čekaly. Naše výstava nebyla minulý rok prodejní. Pouze jsme představovaly koncept. Chtěly jsme hlavně otestovat reakce lidí, bavit se s nimi o našem produktu a o tom, co od něj očekávají, co by změnili, co se jim naopak líbí. Z toho jsme hodně čerpaly při dalším vývoji a věříme, že se to odrazí na výsledku,“ vzpomíná Hanka Němcová, která kvůli vývoji zmiňovaného sáčku spolu s Terezou založila společnost Infiberry.

Zakladatel akce Ondřej Krynek podotýká: „Program je tvořen jako navzájem se doplňující celek, z kterého má návštěvník odcházet obohacen v mnoha rovinách.“ Obohaceni budou vystavovatelé i hosté. Při ceně 500 Kč za 1 m2 dostanou účastníci prostor ukázat celý koncept a prodávat produkty bez dalších příplatků. Hanka z Infiberry ujišťuje, že to stojí za to: „Organizační tým byl skvělý a jsme neskutečně rády, že jsme měly možnost seznámit se s ostatními vystavovateli, celou dobu vládla skvělá atmosféra a jsme v kontaktu dodnes.“

„I vy můžete svůj produkt, studio nebo koncept představit na letošním Prague Design Week, stačí vyplnit přihlášku a do konce ledna ji odeslat,“ dodávají organizátoři. V následujících týdnech se pak dozvíte, zda jste byli vybráni mezi vystavovatele.

Text: Anna Šopovová, zdroj-foto: PDW© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.