CZ / ENG

► City a protokoly pro postele a nohy. Do Prahy přijíždí Aristide Antonas a Cristina Guedes

KRUH zve na další přednášku z podzimního cyklu Jiná perspektiva. Ve čtvrtek 2. listopadu v Praze promluví Cristina Guedes z portugalského studia MENOS É MAIS a řecký architekt a myslitel Aristide Antonas, který vystoupí spolu se svou kolegyní Eleni Axioti. Přednáškový večer s následnou diskusí začne v 19.30 hodin v Centru architektury a městského plánování (CAMP). Vstup je zdarma.

Aristide Antonas je autorem několika divadelní her a novel, jeho přednáška nese titul: Protokoly pro postele a nohy. Jako architekt se věnuje především experimentální architektuře a novým potřebám, které obyvatelům domácností přineslo rozšíření internetu. „Aristide Antonas je v několika směrech výjimečný. Pohybuje se na hranici několika oborů a zabývá se budoucími vizemi staveb, jak by se stavby daly měnit podle aktuálních potřeb jejich uživatelů, ať už se jedná o velikost, prostor nebo i jejich umístění,“ upřesňuje téma přednášky Marcela Steinbachová, zakladatelka spolku KRUH.

Cristina Guedes bude hovořit nejen o dosavadní tvorbě, ale i o tom, proč a jak klade při navrhování domů důraz na citové angažování uživatelů jejích staveb. Portugalské studio Menos é Mais, ve kterém působí, se prosadilo především projekty kulturních institucí.

Text: Tereza Lišková© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.