CZ / ENG

► Což takhle omítnout si byt hlínou? Konference o stavbách z přírodních materiálů se blíží

Pamatujete si pohádku o třech prasátkách? První dvě postavila domy ze slámy a větví. Proti dechu vlka stavby neobstály. Prasátka evidentně nestihla zajít na konferenci o přírodním stavitelství a materiálech, úsporných technologiích a udržitelném hospodaření, kterou letos již potřetí pořádá občanské sdružení Baobaby.

Konference přinese aktuální informace z  oblastí spojených s přírodním stavitelstvím. Chcete si postavit vlastní hliněná kamna a „přinést si do domu skutečné teplo a prožitek z ohně“? Kamnář Jan Hrabec rád poradí. Pokud máte problém s vodou, přednáška na téma udržitelné hospodaření s vodou v domě vedená Karlem Ploťeným, odborníkem na vodu, vám vyjasní mnohé. V případě, že se zajímáte o udržitelný rozvoj, nenechte si ujít architekty Anku Zawadskou a Jana Dowgialliho, zakladatele studia MECH.build, zabývajícího se ekologickým stavitelstvím, městskou intervencí, zahrádkářstvím ve městě a environmentální výchovou.

Akce není určena jen pro stavitele domů, dozvíte se například i tipy, jak obměnit interiér bytu v centru velkoměsta. Jak podotkl přednášející Jakub Gajda na minulém ročníku:„I málo znamená pozitivní změnu.“

Pořadatelé uzavírají: „Věříme, že půjde o mnohaúrovňové a synergické setkání, které pomůže popostrčit rozvoj a profesionalitu vznikajícího oboru Stavby z přírodních materiálů a důležitých témat, která s ním souvisejí.“ Přidejte se k osvětě o přírodním bydlení. Konference se koná v prostorách Impact HUB Praha od 26. do 28. února 2016. Více informací a lístky, které můžete získat i se slevou pro páry či skupiny, naleznete zde.

Text: Anna Šopovová, zdroj foto: o.s. Baobaby© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.