CZ / ENG

► Creativeworld 2023 vstříc udržitelnosti

Creativeworld je přední světový veletrh hobby, řemeslných výrobků a uměleckých potřeb. Na veletrhu vystavovatelé představují své nejnovější produkty, techniky, materiály pro dekorativní řemesla, grafické a umělecké potřeby, ruční práce, textilní design, graffiti, street art i kreativní hobby. Jako platforma trendů a obchodu je veletrh prvním důležitým dějištěm podnikatelského roku. Creativeworld je také ideální zakázkovou platformou pro velkoobchod, maloobchod, specializované obchody, trhy pro kutily, zahradní centra, internetové a zásilkové obchody. Díky mnohostrannému doplňkovému programu akcí je Creativeworld zdrojem nových nápadů, inspiracía odborných znalostí.

Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Jean-Luc Valentin

Veletrhy spotřebního zboží Ambiente, Christmasworld a Creativeworld se zaměřují na různé aspekty udržitelnosti. K tomu slouží jak program "Ethical style", kterého se nyní mohou účastnit i vystavovatelé veletrhů Christmasworld a Creativeworld, tak spoty na výstavišti, které kladou důraz na udržitelné výrobky v celé jejich rozmanitosti.

Stále více lidí je při nakupování ohleduplnějších a kritičtějších, což dělá z udržitelnosti klíčové společenské a ekonomické téma s obrovským dosahem a významem. Zákazníci se ptají na původ, materiál a získávají důležité informace o postupech i o pozadí výrobních podmínek nabízených produktů. Dodavatelé se klientům snaží přizpůsobit a frankfurtské veletrhy spotřebního zboží organizují akce, které umožňují firmám představit své udržitelné výrobky a řešení mezinárodnímu publiku. Podle Julie Uherek, vedoucí oddělení veletrhů spotřebního zboží, má každý produkt své vlastní aspekty a stěžejní body pokud jde o udržitelnost. Projekt Special Interest Ethical Style pomáhá návštěvníkům uchopit toto téma strukturovaněji se všemi jeho rozmanitostmi.

Pomocí kurátorského výběru si Ethical Style všímá dodavatelů, kteří mají vysoký přínos v této oblasti. Do programů se může přihlásit každý vystavovatel na veletrzích Creativeworld, Ambiente a Christmasworld. Přihlášky lze podávat v jedné nebo více z těchto šesti kategorií: Ekologicky šetrný materiál, Ekologicky optimalizovaná výroba, Veletržní a společenská produkce, Opětovný/upcyklovaný design, Ruční výroba, Udržitelné inovace.

Messe Frankfurt Exhibition GmbH

Kromě toho budou na veletrhu poprvé čtyři stanoviště Ethical Style, která se rozprostírají v celém areálu: v Ambiente Dining, Ambiente Giving/Living, Creativeworld a Christmasworld. V nich najdou návštěvníci veletrhu šest tematických ostrůvků na každou z výše uvedených kategorií, které budou doplněny o výrobky vystavovatelů. Čtyři speciální prezentace poskytnou vystavovatelům i návštěvníkům cennou inspiraci pro místa prodeje a zaměří se primárně na udržitelnost. Důraz je vždy kladen na aspekt rozmanitosti v oblasti udržitelnosti, který realizují a předvádějí jak malé firmy, tak špičkové značky v oboru. Zároveň je podporováno vytváření přenosu znalostí a navazování nových obchodních kontaktů pro návštěvníky. Kurátoři Special Interest Ethical Style specificky spojují nabídku a poptávku na metatéma udržitelnosti na všech třech veletrzích.

Ekologicky a společensky odpovědní vystavovatelé vybraní porotou na základě přihlášky obdrží značku Ethical Style v online vyhledávání vystavovatelů a také ke svému stánku na místě.

Creativeworld, který se bude konat od 4. do 7. února ve Frankfurtu nad Mohanem, je přední světový veletrh hobby, řemeslných výrobků a uměleckých potřeb.© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.