CZ / ENG

► Dánská architektka Dorte Mandrup vystoupí ve Světozoru

Podzimní část cyklu ARCHITEKTKY o ženách v architektuře pokračuje přednáškou Dánky Dorte Mandrup na téma Veřejná práce – kultivované a současné veřejné stavby a bydlení jako součást městského prostoru. Akce se koná ve čtvrtek 5. listopadu ve 20 hodin v pražském kině Světozor.

Dorte Mandrup je jednou z nejznámějších dánských architektek, profesorkou architektury a zakladatelkou ateliéru MAA. Mezi její práce patří několik větších vzdělávacích institucí, kanceláře, rekonstrukce přísně památkově chráněných budov, multifunkční budovy a charismatické body v krajině. Její architektura se vyznačuje analytickým a zároveň inkluzivním přístupem a také snahou vytvářet řešení, která vyhovují uživatelům a zároveň kontextuálně zapadají do svého okolí. Přednáška se zaměří na vztah mezi architekturou, komplexním programem stavění a protichůdnými zájmy. Akce bude probíhat v angličtině bez tlumočení, vstupné je 70 Kč, zlevněné 50 Kč, možné rezervovat i on-line.

Přednáškový cyklus ARCHITEKTKY pořádá občanské sdružení Kruh, jehož cílem je zprostředkovat diskusi o kvalitní české i světové architektuře a o architektonické tvorbě i širší veřejnosti. Letošní patnáctý cyklus probíhá od března do prosince převážně první čtvrtky v měsíci od 19.30 na různých místech Prahy. V minulosti proběhlo již několik prezentací českých i zahraničních architektek – Alena Šrámková, Francine Houben, Iwona Wilczek, Kristine Jensen a další zde představily své projekty i aktuální tendence v současné architektuře.

Text: Eliška Svobodová© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.