CZ / ENG

► Designér René Šulc vystavuje v Kvalitáři užitý design

Český designér René Šulc letos slaví deset let od založení svého studia Inveno. V pražské galerii Kvalitář bude od 21. září do 1. listopadu 2016 k vidění výběr z jeho tvorby. Představí ji retrospektivní výstava Organon.

René Šulc patří ke generaci designérů mající bohaté profesní zkušenosti s českými firmami, které považují spolupráci s designéry za neodmyslitelnou součást své výrobní strategie. V jeho portfoliu najdeme nábytek, svítidla, umyvadlo, prsten, kolekci hraček i berle a vycházkové hole. Jeho jméno je výrazně spjaté s firmou TON. Navrhl pro ni lavici Sympozia a židli ERA, za kterou před pěti lety získal ocenění veřejnosti na Czech Grand Design.

Židle ERA z roku 2010 (foto: Václav Jirásek)

Jeho kariéru významně ovlivnila i firma mminterier, se kterou začal spolupracovat v rámci ateliérového zadání během studia UMPRUM. Šulcův návrh lenošky Chaise – lounge byl vybrán do projektu Česká 100 – Sto ikon českého designu. Později v roce 2009 pro stejnou firmu vypracoval návrh houpacího křesla a výsledek, křeslo Swing, mu vyneslo cenu Nábytek roku 2009; uděluje ji Asociace českých nábytkářů.

Před patnácti lety Šulc absolvoval v rámci studia na UMPRUM stáž v Ateliéru design nábytku a interiéru pod vedením Jiřího Pelcla. Díky tomu na Šulcovu tvorbu nyní narazíme i na další výstavě DIALOG – Jiří Pelcl & absolventi.  V pražské Galerii UM na náměstí Jana Palacha spolu do 31. října hovoří objekty vedoucího ateliéru a dalších vybraných designérek a designérů, kteří tímto ateliérem prošli.

Text: Tereza Lišková, zdroj foto: FB Inveno© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.