CZ / ENG

► Dny lidové architektury a LENFEST na Sýpce Lemberk

 ► Dny lidové architektury a LENFEST na Sýpce Lemberk Dny lidové architektury a LENFEST na Sýpce Lemberk

pozvánka


 

Dne 20. července se v sýpce Lemberk uskuteční Dny lidové architektury ve spolupráci s Libereckým krajem. Součástí této akce bude také festival lnu, jeho výtvarného zpracování a designu – LENFEST ve spolupráci s ateliérem JEN LEN.

Letos se koná již sedmý ročník festivalu LENFEST, který založila Markéta Váchalová pod ateliérem JEN LEN. Na tuto událost přijíždějí designéři, výtvarníci a řemeslníci ze všech koutů České republiky. Po dvouleté pauze se festival vrací, tentokrát do prostor Sýpky Lemberk.

Program je nabitý aktivitami a dílnami zaměřenými na lidovou architekturu a lněné vlákno, které je ústředním tématem celé akce. Návštěvníci se mohou těšit na různé kreativní dílny, kde si budou moci vyzkoušet vyšívání do textilu jako způsob, opravy či vylepšení kousků oblečení s Terezou Melkovou, předení lněné příze nebo plstění ovčího rouna za mokra s Magdalenou Špeldovou. K dispozici budou také dílny na tisk autorskými skleněnými razítky na plátno, malování barvami na textil, vytváření výšivek na lněné dekorace s Markétou Váchalovou a vázání květin a věnců ze sušeného lnu s Ilonou Husákovou. 

V odpoledních hodinách se odehraje také tématické divadelní představení „Tři přadleny“ od Naivního divadla z Liberce. Vzdělávací část nabídne seminář o přírodních textilních materiálech, kde se účastníci dozvědí cenné informace o historii, současných trendech, budoucnosti a kritickém uvažování nad touto oblastí. Exkurze do světa přírodních textilních materiálů zahrne i konkrétní ukázky. Závěr programu bude patřit dvěma hudebním vystoupením – sólové vystoupení Jany Vébrové z Lužických hor a Kapele DiS. Is It se směsicí jazzových standardů.

Na LENFESTu také přivítáme dvacet značek a designérů, kteří vyrábějí jedinečné produkty z lnu. Tyto výrobky bude možné zakoupit přímo na festivalu. Naleznete zde autorskou metráž, oděvy, hračky, šperky, papír, mýdla, semínka, diáře, interiérové doplňky a tašky. Sortiment lněných výrobků doplní i keramika.

Interiér a atmosféru sýpky obohatí instalace interiérového designu od značky Hany Kroa s jejími autorskými lněnými tkaninami a ateliér Terej, který nabízí unikátní vzory tkané z barvených lněných přízí.

Občerstvení zajistí Kuzebauch Cafe Bistro a Bernův pivovar.

Více informací a časový rozvrh naleznete v programu nebo na webových stránkách: https://www.sypkalemberk.cz/lenfest-2024/.© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.