CZ / ENG

► Do 11. března lze podat návrh do veřejné výtvarné soutěže na Památník Ferdinanda Peroutky

Novým čestným občanem Prahy 5 se stal český spisovatel, dramatik a publicista Ferdinand Peroutka (1895-1978). Tento titul, který získal in memoriam, si od starostky Renáty Zajíčkové před vánočními svátky v Museu skla Porthemika převzala jeho vnučka Terezie Kaslová. A čestné občanství není jediné ocenění, kterým chce městská část připomenout spisovatelův odkaz. Radnice se rozhodla vyhlásit výtvarnou soutěž na památník. Návrhy lze hlásit do března 2022!

Foto: ČTK

 

Městská část dne 20. prosince 2021 vyhlásila jednokolovou výtvarnou soutěž, a to přes webové stránky veřejných zakázek. Předmětem soutěže je návrh uměleckého díla, které by mělo připomínat osobnost spisovatele a publicisty Ferdinanda Peroutky, který bydlel a tvořil v domě v Matoušově ulici v blízkosti parku Portheimka.

Hodnota zakázky má činit dva miliony korun bez DPH.

Organizátor soutěže a zpracovatel soutěžních podmínek je Ing. arch. MgA. David Mateásko, Ateliér M.A.D. Přihlášená díla bude posuzovat porota složená ze zástupců městské části: Lukáš Herold, místostarosta MČ Praha 5, Ing. arch. Zuzana Hamanová, zastupitelka MČ Praha 5 a dále: prof. Ing. akad. arch. Jan Šépka, architekt a pedagog, MgA. Petr Dub, výtvarný umělec, Mgr. Karolína Jirkalová, novinářka, kritička a editorka. Oceněni budou tři nejlépe vystihující díla, které budou nejlépe připomínat odkaz Ferdinanda Peroutky. První oceněný dostane 90 000 korun, druhý 50 000 a třetí 30 000 tisíc korun. Veřejná výstava soutěžních návrhů bude zahájena nejpozději do tří měsíců od oznámení rozhodnutí o výběru nejvhodnějšího návrhu.

Základní informace o výtvarné soutěži včetně podmínek a přesného zadání lze nalézt ZDE.

 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.