CZ / ENG

► DREAMLIKE - AGAMFAHY & JANECKÝ GLASS

 ► DREAMLIKE - AGAMFAHY & JANECKÝ GLASS 29/02/2024 – 26/04/2024

Komentovaná prohlídka v úterý 26. března v 17 hodin 

Výstava DREAMLIKE - AGAMFAHY & JANECKÝ GLASS představuje unikátní spojení sklářského umění českého výtvarníka Martina Janeckého a francouzského uměleckého dua Lionela Fahy a jeho ženy Tal Agam. Tato spolupráce umělců z různých oblastí přináší vznik nových forem autorského skla s výjimečným poselstvím a obsahem. Tvůrci, vycházející z punkové kultury a vlastní výtvarné historie, propojují své nezávislé kreativní myšlení v jedinečnou společnou tvorbu.

Francouzský tatér Lionel Fahy, absolvent Orléanského institutu vizuálního umění, se věnuje malbě, tetování a hudbě a stál u zrodu tzv. francouzské nové vlny v tetování. Jeho hravý avantgardní styl je dnes uznáván pro svoji originalitu. Jeho manželka Tal Agam, absolventka South Bank University v Londýně, se věnuje více než dvacet let zvukové tvorbě. Společně tvoří umělecké duo AGAMFAHY, které vzniklo v roce 2017 v Argentině a nyní pokračuje v Paříži a Tel Avivu. Propojují malbu, zvuk, video a světlo, často v podobě site-specific instalací.

Martin Janecký je světově uznávaný sklářský umělec s mistrovským ovládáním techniky horkého skla. Absolvoval sklářskou školu v Novém Boru a získal cenné zkušenosti během pobytů v zahraničí, zejména v USA, kde zdokonalil metodu „inside sculpting“. Jeho ojedinělé plastiky, zobrazující realistické tvary lidských hlav, zvířat, lebek a dalších motivů, vznikají bez použití forem, přímo u pece ze žhavé skloviny.

Komentovaná prohlídka výstavy proběhne s umělcem Martinem Janeckým a kurátorkou Sylvou Petrovou v úterý 26. března v 17 hodin. Při této příležitosti budou mít také návštěvníci poprvé možnost shlédnout nově vystavené kresby Lionela Fahy. © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.