CZ / ENG

► Exploring Sound Fields: Imaginary Workspace

Česko-německý projekt a výstava

Tisková zpráva


Exploring Sound Fields: Imaginary Workspace je novým mezinárodním projektem, na kterém participovali studující pražské UMPRUM a berlínské Universität der Künste (UdK). Tento transdisciplinární umělecký záměr vznikl u příležitosti „Českého roku hudby“ a předcházel mu společný workshop a sympozium. Nejen s jeho výsledky se bude možné seznámit na výstavě v BHROX bauhaus reuse v Berlíně.

Do projektu Exploring Sound Fields se zapojili vybraní studující z Ateliéru designu a digitálních technologií, Katedry volného umění UMPRUM a Katedry generativního umění / počítačového umění Institutu pro časová média na UdK Berlín. V dubnu proběhlo v Praze několikadenní intenzivní setkání, kdy si účastníci vzájemně prezentovali své práce a následně experimentovali s performancí, senzory, generováním zvuku a jeho transformací do vizuálních podob. Zabývali se otázkami, k čemu hudbu (chápanou v nejširším možném pojetí) využíváme, jak na ni reagujeme, kde a v jaké podobě se s ní setkáváme. Společně vytvořili platformu, kde je možné rozvíjet inovativní umělecké postupy s analogovými a digitálními médii a zároveň je realizovat. Zaměřili se nejen na hudbu a vizuální umění, ale i obecněji na vzájemné působení performativity a zvuku v prostředí, které nás obklopuje.

Následně se rozdělili do skupin a začali pracovat na několika instalacích, které budou k vidění právě na výstavě Exploring Sound Fields: Imaginary Workspace. Katedra volného umění přispěla performancí Imaginary Workspace, která bude k vidění v den zahájení ve čtvrtek 23. května. Imaginary Workspace inscenuje spekulativní pracovní proces, jehož hlavním motivem je vzájemná konsenzuální manipulace s tělesnou vahou v horizontálním i vertikálním směru.
Výstava Exploring Sound Fields, která vznikla i za podpory Českého centra Berlín, nabídne širokou škálu prací pracujících a experimentujících s propojením zvuku a obrazu. Zaujme nejen díly využívajícími nejnovější technologie a sofistikované technické zpracování, ale i performancemi vedoucími k hlubšímu zamyšlení. 

Projekty a studující:
Plug-in - Yaroslava Shylyk, Jáchym Kartous, Leon Eckard, Luis Küffner, Kuntay Seferoglu
Exposure - Jiawen Wang, Muyang Lyu, Shu Ching Chon, António Duarte, Tereza Válková, Luis Brunner
Momentaufnahmen - Jin Jing, Josephine Biggs, Tara Jenkins
Imaginary Workspace (performance) - Lucie Vrbíková, Jeongsoo Lim, Daniel Altera, Emma Kabešová, Mariana Bouřilová, Beata Kotrášová, Jonáš Richter


 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.