► Exploring Sound Fields: Imaginary Workspace
Česko-německý projekt a výstava
Tisková zpráva
Exploring Sound Fields: Imaginary Workspace je novým mezinárodním projektem, na kterém participovali studující pražské UMPRUM a berlínské Universität der Künste (UdK). Tento transdisciplinární umělecký záměr vznikl u příležitosti „Českého roku hudby“ a předcházel mu společný workshop a sympozium. Nejen s jeho výsledky se bude možné seznámit na výstavě v BHROX bauhaus reuse v Berlíně.
Do projektu Exploring Sound Fields se zapojili vybraní studující z Ateliéru designu a digitálních technologií, Katedry volného umění UMPRUM a Katedry generativního umění / počítačového umění Institutu pro časová média na UdK Berlín. V dubnu proběhlo v Praze několikadenní intenzivní setkání, kdy si účastníci vzájemně prezentovali své práce a následně experimentovali s performancí, senzory, generováním zvuku a jeho transformací do vizuálních podob. Zabývali se otázkami, k čemu hudbu (chápanou v nejširším možném pojetí) využíváme, jak na ni reagujeme, kde a v jaké podobě se s ní setkáváme. Společně vytvořili platformu, kde je možné rozvíjet inovativní umělecké postupy s analogovými a digitálními médii a zároveň je realizovat. Zaměřili se nejen na hudbu a vizuální umění, ale i obecněji na vzájemné působení performativity a zvuku v prostředí, které nás obklopuje.
Následně se rozdělili do skupin a začali pracovat na několika instalacích, které budou k vidění právě na výstavě Exploring Sound Fields: Imaginary Workspace. Katedra volného umění přispěla performancí Imaginary Workspace, která bude k vidění v den zahájení ve čtvrtek 23. května. Imaginary Workspace inscenuje spekulativní pracovní proces, jehož hlavním motivem je vzájemná konsenzuální manipulace s tělesnou vahou v horizontálním i vertikálním směru.
Výstava Exploring Sound Fields, která vznikla i za podpory Českého centra Berlín, nabídne širokou škálu prací pracujících a experimentujících s propojením zvuku a obrazu. Zaujme nejen díly využívajícími nejnovější technologie a sofistikované technické zpracování, ale i performancemi vedoucími k hlubšímu zamyšlení.
Projekty a studující:
Plug-in - Yaroslava Shylyk, Jáchym Kartous, Leon Eckard, Luis Küffner, Kuntay Seferoglu
Exposure - Jiawen Wang, Muyang Lyu, Shu Ching Chon, António Duarte, Tereza Válková, Luis Brunner
Momentaufnahmen - Jin Jing, Josephine Biggs, Tara Jenkins
Imaginary Workspace (performance) - Lucie Vrbíková, Jeongsoo Lim, Daniel Altera, Emma Kabešová, Mariana Bouřilová, Beata Kotrášová, Jonáš Richter
Aktuálně
► STUDIO BUBEC ZAHAJUJE 7. ROČNÍK FESTIVALU m3 / UMĚNÍ V PROSTORU
► Open Call * NÁRODNÍ CENA ZA STUDENTSKÝ DESIGN 2025 * 35 let
► Vernisáž výstavy Jemný řez Lukáše Kalivody v Galerii Kuzebauch
► Individuální, kolektivní. Topografie Ateliéru Textilní tvorby v Galerii UM
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
14. 6. 11:09
Děkuji za zajímavé shrnutí. Při přednášce v SINGAPURU jsem na návštěvě ...
Michael Rada - Knihovna materiálů matériO Prague na VOGUE SUMMIT 2025: Jak nové materiály mění módní průmysl?
7. 6. 09:00
https://pharmexpress24.com/# mail order pharmacy cialis
Jamesetene - Linda Kaplanová: Vidět, jak se nápad realizuje v materiálu, je inspirující
13. 5. 18:13
Děkuji za zajímavý článek, rád bych nasdílel prezentaci která popisuje stopu první ...
Michael Rada - Recyklace zdrojů na letošním MaterialDistrict Utrecht