CZ / ENG

► Free Art Friday – den, kdy výtvarníci nabídnou svá díla zdarma

V pátek 7. října od sedmi hodin večer bude v Praze na Nákladovém nádraží Žizkov opět k mání výtvarné umění – zadarmo. Chystá se další Free Art Friday Praha. Tvůrci vystaví svá díla, kdo bude chtít, může si na konci večera odnést plody jejich práce domů. K poslechu zahraje kapela Kieslowski.

Free Art Friday je umělecké hnutí, jehož původ můžeme hledat v roce 2006 na sociální síti Flicker, kde vznikla skupina pro fotografie děl zanechaných ve veřejném prostoru. Jeho původní myšlenkou je, že tvůrci každý pátek položí, zavěsí někde na ulici svou práci, a náhodný chodec si může dílo prohlédnout, odnést.

„Já však udělala verzi, která mi přišla sympatičtější, jakou jsem sama zažila v Londýně. Našla jsem vhodné místo a pozvala amatérské i profesionální umělce, aby se osobně zúčastnili, aby si mohli popovídat, seznámit se, získat kontakty,“ říká organizátorka akce Lucie Bártová. Free Art Friday organizuje v Praze už dva roky. „Setkání tvůrců a veřejnosti je zážitek, který dodá mně i ostatním další důvody tvořit. Je super, když si lidé zdobí zdi českou tvorbou a nejen obrázky z Ikei," dodává s tím, že plánuje, že se Free Art Friday rozroste i o on-line galerii začínajících umělců.

Amatérští i profesionální malíři, fotografové, ilustrátoři, grafici i sochaři se mohou registrovat na e-mailu freeartfridaypraha@gmail.com do 4. října 2016

text: Tereza Lišková, ilustrační foto: my dog sighs, 2012, CC BY-NC-SA 2.0© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.