► FREESAM otevírá umělecký residenční program na Azorských ostrovech
Studio FREESAM spouští v březnu 2022 residenční program, který nabízí měsíční tvůrčí pobyty pro umělce z celého světa na malebném ostrově Pico uprostřed Atlantického oceánu. Program je určený pro vizuální umělce a hudebníky bez věkového omezení. Registrace startuje 21. 3. 2022 ve 10.00 CET. Více informací na www.freesam.org.
FREESAM se již od roku 2007 zaměřuje kromě filmové produkce také na pořádání kulturních akcí a vytváření nových příležitosti pro umělce. Společnost vedená Sašou Dlouhým a Sofií Sousa letos již nasbírala nominaci na Českého lva, ocenění Trilobit, Cenu Asociace Českých kameramanů a cenu Revolver Revue za snímek Lidi krve (r. Miroslav Bambušek). Koprodukovaný film Kdyby radši hořelo měl světovou premiéru na prestižním festivale Berlinale 2022 v sekci Panorama. V současné době Saša Dlouhý se Sofií Sousa natáčí a aktivně podporují charitativní projekt v Africe. FREESAM po prvním zkušebním roce otevírá rezidenční program NU’VEM pro umělce z celého světa, který probíhá na ostrově Pico na Azorských ostrovech. Registrace na pobyty v kalendářním roce 2022 bude zahájena 21. března 2022 v 10.00 CET na webových stránkách www.freesam.org.
Mezinárodní rezidenční program NU’VEM je kapacitně omezenou příležitostí pro umělecký pobyt v inspirativním prostředí uprostřed Atlantického oceánu. „Program má především za cíl přitáhnout pozornost k jedinečné, dramatické a zachovalé přírodě Azorských ostrovů a umožnit umělcům napříč žánry ovlivnit jejich tvorbu specifickou atmosférou ostrova Pico,“ dodává zakladatel FREESAM kameraman, režisér a producent Saša Dlouhý.
Program NU’VEM je určený pro vizuální umělce a hudebníky bez věkového omezení, kteří mají minimálně tři roky od absolvování umělecké školy a mají za sebou alespoň dvě samostatné výstavy nebo prezentace. Rezidence spočívá v měsíčním pobytu na ostrově Pico, během kterého vznikne umělecké dílo reflektující česko-portugalské vztahy, Azorské ostrovy a jejich význam v mezinárodním kontextu nebo svým obsahem podpoří ochranu přírody Azorských ostrovů. V rámci pobytu mají vybraní umělci plně hrazenou zpáteční letenku a ubytování ve zrekonstruovaných historických mlýnech, měsíční příspěvek ve výší 1000 až 1500 EUR a produkční náklady na vznikající dílo. Rezident výsledné dílo nechává společnosti FREESAM, která jej použije pro prezentaci programu ve veřejném prostoru na ostrově Pico.
Více informací na www.freesam.org.
instagram.com/freesam.official
Aktuálně
►Kryštof Mařatka: Nové světy klavíru
► Evy Eisler – Ochočené nekonečno
► Seminář matériO' Fokus: Trendy a šetrné materiály v praxi 28.11.
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
15. 11. 13:02
Dobrý den, děkuji za další zajímavý článek. Rád bych upřesnil, že v některých z ...
Michael Rada - Recyklovaná jízda: Skateboardy z leteckých součástek i rybářských sítí
18. 10. 16:13
Dobrý den, děkuji za zajímavý příspěvek. Je škoda že autoři nejnovějších publikací, ...
Michael Rada - Řemesla, 1. díl: Proč v Evropě mizejí umělecká řemesla a jaké jsou jejich vyhlídky do budoucna?
20. 9. 14:38
Velice děkuj za "jiný" rozhovor, kromě lásky k materiálu z něj čiší LÁSKA k PRÁCI a ...
Michael Rada - EVA JANDÍKOVÁ: LNU KE LNU