CZ / ENG

► Heimtextil 2024 otevírá dveře inovacím a udržitelným trendům

► Heimtextil 2024 otevírá dveře inovacím a udržitelným trendům Ilustrační foto: Messe Frankfurt GmbH

Veletrh Heimtextil pro rok 2024 přinese do světa domácích textilií a koberců značnou dávku inovací a nových trendů. Za tématem Trends 24/25 "New Sensitivity" se skrývá zaměření na transformaci textilního průmyslu s důrazem na udržitelnost a inovační přístupy. Tento ročník veletrhu přinese do popředí nové materiály, které jsou šetrné k životnímu prostředí, a rozšíří nabídku o atraktivní segment koberců a rohožek.

Trendy v textiliích pro rok 24/25 představují revoluční změny ve výrobě textilií. Klíčovým prvkem je využití rostlinných zdrojů, jako jsou vlákna z kaktusu, konopí, mořských řas, ale také recyklované textilie a bio-odbouratelné syntetické materiály. Tyto inovace nejen že posouvají hranice v oblasti udržitelnosti, ale také otevírají nové možnosti v designu a estetice. Velký důraz je kladen na citlivý přístup k barvení textilií, kde se využívají přírodní pigmenty a bioinženýrské technologie, což přináší dynamickou, ale zároveň subtilní barevnou paletu, vytvořenou z přírodních barviv.

Ilustrační foto: Messe Frankfurt GmbH

Nový segment Carpets & Rugs již nyní vyvolal silný zájem mezi vystavovateli z různých zemí včetně Egypta, Indie a Turecka. Více než 75 vystavovatelů potvrdilo účast s cílem představit nejnovější kolekce, materiály a textury. Tento segment nabídne rozmanité produkty, od ručně tkaných koberců po přesně vyrobené strojové kusy, a stane se tak důležitým přínosem pro veletrh.

S příchodem Econogy veletrh zahajuje novou éru udržitelnosti v celosvětové síti Texpertise. Econogy zjednodušuje hodnotící kritéria všech textilních veletrhů Messe Frankfurt a podporuje ekonomickou a ekologickou udržitelnost. Součástí nabídky Econogy je také Econogy Finder, který návštěvníkům pomáhá nalézt certifikované dodavatele. V rámci Econogy také probíhají Econogy Tours a Econogy Talks, které nabízejí prohlídky a konference zaměřené na nejnovější zelené textilní inovace.

Ilustrační foto: Messe Frankfurt GmbH

V rámci Heimtextil University Contest mají studenti designu možnost ukázat své nejnovější a nejoriginálnější koncepty. Výběr nejlepších prací provádí odborná porota, která hodnotí na základě pečlivě vybraných kritérií. Olaf Schmidt, viceprezident textilních technologií ve společnosti Messe Frankfurt, zdůrazňuje důležitost investice do přenosu znalostí a podporu mladých, nekonvenčních přístupů v průmyslu. Z 28 přihlášených prací byli vybráni tři vítězové, kteří budou mít možnost zdarma a exkluzivně představit své projekty. Výstavní stánek v Hala 3.0, oblast New & Next, jim umožní navázat mezinárodní kontakty a představit se celému textilnímu průmyslu.

Heimtextil je považován za přední platformu pro domácí a kontraktní textilie a je významnou událostí pro všechny, kdo se pohybují v tomto odvětví. Díky své mezinárodní dostupnosti a širokému spektru vystavovatelů a odborníků nabízí nejen inspiraci, ale i cenné informace o budoucím směřování domácích a kontraktních textilií. Událost je doplněna řadou workshopů, přednášek a interaktivních formátů, které poskytují návštěvníkům ucelený pohled na současné a budoucí trendy v textilním průmyslu.

Ilustrační foto: Messe Frankfurt GmbH

Zakupte své vstupenky pohodlně online a buďte součástí této světové události plné designu a inovací.© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.