CZ / ENG

► Heimtextil je tady.
Jaké interiérové látky budou hrát prim?

Do textilního světa zdaleka nepatří jen módní oděvy a modelové v záři reflektorů. Každý rok v lednu se obor textilu rozšíří o skupinu výrobků, které sice na přehlídkových molech nezáří, zato se s nimi setkáváme každý den. Ve Frankfurtu nad Mohanem se koná Heimtextil, veletrh a přehlídka novinek a trendů v oblasti bytových látek a textilu pro veřejný sektor.

Multikulturní přehlídku dohromady vytvoří přes dva a půl tisíce vystavovatelů ze šedesáti zemí světa, mezi které patří i Česko a Slovensko. Trendy a design se pořád mění, ale jejich hybnou silou napříč kulturami je – stejně jako v mnoha jiných odvětvích – téma ekologie a udržitelnosti. Mnozí lidé hledají nový přístup k životu – jednodušší, čistší a eticky přijatelnější než je svět konzumu a nadvlády spotřeby. Mnoho lidí je ochotno se spokojit s málem, pokud toto málo bude příjemné. Designéři se ohlížejí do minulosti a vybavují domov tradičními vzory a prověřenými materiály s dobrým řemeslným zpracováním.

Heimtextil na výstaviště přivádí i technologické odborníky. V prostoru Galleria 1 čeká návštěvníky i vystavovatele „zelená vesnička“, místo pro setkávání a získávání informací o udržitelném a fair přístupu. Frankfurtská platforma nabídne například program přednášek o problematice životního prostředí a inovativních ekologických řešeních v produkci textilu. V praxi se zájemci mohou zúčastnit „green tour“, při které se seznámí s ekologicky a udržitelně smýšlejícími výrobci na výstavě. Pro mladé absolventy a designéry vyhlašuje Heimtextil cenu „Young Creations Award“, letošní téma je „Upcycling“ - získá ji nejlepší soutěžní návrh, jenž v sobě dokáže skloubit kreativní textilní design s myšlenkou udržitelnosti. 

Heimtextil je kontraktační veletrh, kam se sjíždějí výrobci a obchodníci, aby uzavřeli obchody na další sezonu. Jaké barvy a materiály se nám na pultech objeví příští rok? Co na nás ve Frakfurtu ušijí, jaké tkaniny zaujmou? Pokud chcete být od 14. do 17. ledna 2014 u toho, kupte si vstupenku online.

text: Kateřina Zvelebilová, foto: Messe Frankfurt© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.