CZ / ENG

► Heimtextil přináší trendy i vzdělání v původu a složení materiálů

Největší mezinárodní veletrh bytového textilu a textilu pro veřejný sektor Heimtextil se představí na výstavišti ve Frankfurtu nad Mohanem ve dnech 7.–10. ledna 2020. Jaké trendy předkládá a co návštěvníci zjistí ve veletržní materiálové knihovně?

 

Kolekce Overallt textilních návrhářů Laduma Ngxokolo a Michaela Axelsson ve spolupráci s IKEA ilustruje trend Multi-Local (foto: IKEA)


Připravil: Petr Florian


Stijlinstituut Amsterdam oslovil čtyři designérská studia a dva fotografy, aby se pokusili zachytit podstatu každého z pěti trendů, které dohromady vypovídají o tom, kam patříme − Where I belong. Trendy na Heimtextilu se podílejí na estetickém směru, jakým se bude ubírat celé odvětví bytového textilu v dalším roce, a snaží se poskytnout návštěvníkům co nejvíce informací a inspirace.

Maximum Glam pod heslem „více je více“ propojuje glamour životní styl s vášní pro moderní technologie, je podle tvůrců směsí neslučitelného a vzpourou proti obyčejnosti. Pure Spiritual nachází rovnováhu v přírodě a mystice, jsou pro něj typické přírodní materiály s nepravidelnou strukturou. Active Urban propaguje utilitární, přizpůsobivá řešení a využívá dostupné a obnovitelné zdroje. Heritage Lux oslavuje bohaté historické dědictví, zdobnost a dekorativnost a Multi-Local míchá globální kulturní vlivy s tradičními řemesly.

 

Jak se určují trendy (foto: Pietro Sutera)

Kromě trendů veletrh chystá doprovodný program. V kontextu udržitelnosti vznikla v rámci Trendspace materiálová knihovna. Future Materials Library doplňuje světy trendů a představuje novinky ve složení materiálů a inovaci ve výrobě. Každý vzorek v knihovně bude opatřen informacemi o původu materiálů, výrobním procesu a možnostech potenciální recyklace, a poskytne tak vhled a inspiraci pro návštěvníky i vystavovatele. Zajímavá bude i mezinárodní studentská soutěž New & Next University Competition. Vstupenky na veletrh i další informace najdete na stránkách Frankfurtské veletržní společnosti.© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.