CZ / ENG

► Heimtextil Summer Special: tisícovka přihlášených vystavovatelů ze 46 zemí světa

Frankfurt nad Mohanem, únor 2022: tři týdny poté, co společnost Messe Frankfurt oznámila konání letního speciálu Heimtextil, je na tuto jednorázovou letní edici předního mezinárodního veletrhu bytového a smluvního textilu již přihlášena přibližně tisícovka vystavovatelů. Heimtextil v létě nabídne mezinárodní výběr toho nejlepšího ze světa textilních výrobků pro interiérový design. Zastoupeno bude 46 zemí a jedním ze středobodů veletrhu bude velkoobjemový obchod mezi kontinenty.

 Trend Space - Messe Frankfurt Exhibition GmbH - Photo: Pietro Sutera

Jednorázový letní speciál Heimtextilu dosáhl svého prvního milníku: po uzávěrce včasných rezervací na začátku února byla přihlášena přibližně tisícovka vystavovatelů ze 46 zemí. „Jsme rádi, že již během několika prvních týdnů si na letní speciál Heimtextil Summer Special vsadilo takové množství vystavovatelů. Velmi vysoká mezinárodní účast podtrhuje zájem sektoru bytového textilu o globální obchod,“" říká Olaf Schmidt, viceprezident pro divizi Textiles & Textile Technologies. Do Frankfurtu míří vystavovatelé z Francie, Indie, Itálie, Nizozemska, Pákistánu, Portugalska, Španělska, Turecka a Spojených států.

„My v Aznar Textil se na letní speciál Heimtextilu velmi těšíme, chceme světu ukázat, v čem naše firma vyniká, navázat nové kontakty se zákazníky, ale také urychlit jejich rozhodování – komunikace o nových nabídkách přímo na veletrhu jim uspoří čas i peníze. Lidé potřebují materiál vidět, cítit ho v ruce a komunikovat tváří v tvář, a pokud takovou možnost máte na celosvětovém veletrhu, potom se rozhodnutí udělá samo,“ říká Eduardo Aznar, generální ředitel španělské společnosti Aznar Textil.
Registrace na veletrh je stále otevřena. I když se letošní letní akce zaměří především na mezinárodní objemový obchod a maloobchod, letní přehlídka trendů v hale 4.0 představí také téma budoucnosti průmyslu bytového textilu a zdůrazní jeho posun k dlouhodobé udržitelnosti. Na letním speciálu navíc představí své kolekce mnoho textilních návrhářů z celého světa.

Úspěch ve velkém objemu: výrobci a velkoobchod ze 46 zemí
Letní speciál v červnu 2022 si nesmějí nechat ujít dodavatelé zaměření na velkoobjemové zakázky, protože veletrh je pro ně vhodnou platformou k propojení na velkoobchodníky, vývozce, majitele a manažery obchodních řetězců a další objemově orientované odběratele z Evropy i zámoří:
„Letní speciál veletrhu Heimtextil nás velmi těší, protože osobní setkání důležitá pro prezentaci našich výrobků a posílení obchodních vztahů s návštěvníky a zákazníky – zejména s velkoobchodníky a obchodními řetězci – ničím nenahradíte,“ říká Mario Abreu, Events & Marketing Manager společnosti Elastron Group, Portugalsko.

Pozitivní vývoj: nová pravidla usnadňují mezinárodní účast na veletrhu
Nařízení spolkové země Hesensko o ochraně proti koronaviru v současné době umožňují účast na veletrzích ve Frankfurtu očkovaným osobám a lidem, kteří koronavirus prodělali nebo mají negativní test. To usnadňuje účast zejména zahraničním vystavovatelům a návštěvníkům – například z Číny nebo z Ruska –, kteří se nyní mohou zúčastnit nezávisle na tom, zda byli očkováni schválenou vakcínou. Tento vývoj ukazuje, že opatření na business akcích a při obchodních setkáních jsou stále častěji vnímána a aplikována odlišně od volnočasových akcí.

Konference Heimtextil Sleep & More
Na veletrhu Heimtextil Summer Special se také představí komplexní nabídka poradenství a produktů pro obchod s lůžkovinami. Pro zástupce obchodu s lůžkovinami bude kontaktní platformou konference „Sleep & More“, která připravuje špičkový program přednášek, diskusních fór a prezentací výrobků.

Hyper Nature: Reflective textile design by VIA University College - Photo: SPOTT for Heimtextil

Trendy a udržitelnost na veletrhu Heimtextil
V létě se v hale 4.0 koná i akce Heimtextil Trends, jež nabídne komplexní pohled na budoucnost nábytku a bytového vybavení. K budoucnosti patří udržitelnost a akce Heimtextil Trends 22/23 hodlá podtrhnout, jak důležité je do budoucnosti se více zaměřit na složení textilií a dlouhodobě uvažovat v intencích udržitelnosti.

Techtextil & Texprocess
Současně s letním speciálem Heimtextil budou na předních mezinárodních veletrzích Techtextil a Texprocess vystavovatelé prezentovat své výrobky a inovace v oblasti technických textilií a textilního průmyslu obecně. Více než čtyři měsíce před zahájením je již přihlášena přibližně tisícovka vystavovatelů, jejichž stánky doplní i společné expozice více účastníků a dvanáct národních pavilonů. Přihlášky ze 44 (Techtextil), resp. 27 (Texprocess) zemí, slibují rozsáhlou mezinárodní nabídku. Veletrhy Techtextil a Texprocess v roce 2022 poprvé nabídnou i digitální rozměr – vystavovatele a návštěvníky tak najdete jak na veletržních plochách ve Frankfurtu, tak virtuálně, a názory a informace si můžete vyměňovat ve vzájemně se doplňujících formátech. Digitálně můžete debatovat a uzavírat obchody, kontaktovat vhodné obchodní partnery (matchmaking), účastnit se kulatých stolů, využívat funkce chatu, vést videohovory 1:1, udělat si digitální diář, zúčastnit se konference, panelové diskuse nebo přednášky. Díky souběhu tří veletrhů mohou domácí i zahraniční návštěvníci poprvé vnímat globální trendy a inovace v podstatných částech textilního hodnotového řetězce pohromadě na jednom místě.

Letní speciál veletrhu Heimtextil se bude konat společně s veletrhy Techtextil a Texprocess ve dnech 21. až 24. června 2022.


O Messe Frankfurt
Společnost Messe Frankfurt je největším světovým organizátorem veletrhů, konferencí a eventů s vlastními výstavními prostorami. Společnost zaměstnává kolem 2300* lidí přímo ve Frankfurtu nebo ve třiceti pobočkách po celém světě. V roce 2021 se společnost již druhý rok po sobě potýkala s problémy způsobenými pandemií koronaviru. Tržby za rok 2021 budou přibližně 140 milionů eur*, zatímco před pandemií, konkrétně v roce 2019, dosahovaly až 736 milionů eur. I v těžkých časech způsobených pandemií koronaviru dokázala Messe Frankfurt zůstat globálně propojena se svými zájmovými průmyslovými odvětvími. Díky pevným a širokým vazbám s relevantními sektory a široké, ale pevně provázané mezinárodní obchodní síti dokáže celá skupina poskytovat vysoce efektivní podporu svým zákazníkům a jejich obchodním zájmům v oblastech Fairs & Events, Locations a Services. Jednou z hlavních korporátních výhod je robustní globální obchodní síť. Naše komplexní nabídka služeb, poskytovaných fyzicky i online, zajišťuje, že se naši zákazníci po celém světě mohou spolehnout na trvale vysokou kvalitu a flexibilitu při plánování, organizaci a provozování svých akcí. Neustále rozšiřujeme své digitální odborné znalosti o nové obchodní modely a naše široká nabídka služeb zahrnuje pronájem výstavních prostor, realizaci veletržních staveb, marketing, lidské zdroje a catering. Společnost Messe Frankfurt sídlí ve Frankfurtu nad Mohanem. 60 procent jejích akcií vlastní město Frankfurt a zbývajících 40 procent drží spolková země Hesensko. Další informace na stránkách: www.messefrankfurt.com
* Předběžné údaje pro rok 2021© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.