CZ / ENG

► Hledáme talentované designéry, vyhlašuje mezinárodní veletrh spotřebního zboží Ambiente

Platforma „Talents“ je součástí mezinárodního veletrhu spotřebního zboží Ambiente a je určena k prezentaci nastupujících generací talentovaných designérů. „V pěti dnech máte možnost, aby vaše produkty viděli obchodníci z celého světa,“ říká designérka Pavla Boháčová, která se výstavní sekce Talents zúčastnila v letošním roce. Obchodníci, lovci talentů, novináři, designéři se ve Frankfurtu nad Mohanem sejdou ve dnech 8. až 12. února 2019. Přihlášky lze podávat do 4. října 2018.

„Ambiente hledá mladé designéry se zaměřením na vše kolem stolování a interiérového designu. Vybraní designéři získají možnost prezentovat své nápady v jedné ze dvou produktových skupin Table Contemporary Design v hale 4.0 nebo Interior Design v hale 8.0,“ sdělují organizátoři. „Kromě výstavních prostor nabízíme vybraným účastníkům také možnost prezentovat se v profesionálně navržených prostorách a navázat zde důležité kontakty s obchodníky a zástupci spotřebního průmyslu,“ dodávají.

Platforma Talents, spotřební zboží v elegantním a nápaditém provedení (foto: archiv Messe Frankfurt)

Čeští či slovenští výrobci a designéři jsou již v sekci Talents stálicemi. Do letošního výběru se dostaly například české dřevěné hračky KUTULU, za kterými stojí designérka Pavla Boháčová, grafické studio Soudva a konstruktér Eduard Chabr. „Prodej do zahraničí je pro nás velmi významný. Jak z hlediska obchodního, tak s ohledem na naši vizi - sníme o tom, že si s našimi hračkami budou moct hrát děti po celém světě,” říká Pavla Boháčová. 

„Podařilo se nám zaujmout návštěvníky produktem i instalací. Ze spontánních reakcí a přátelské komunikace jsme měli velkou radost a potřebnou energii. Oslovili jsme a našli nové partnery, a tak si k našim hračkám mohou najít cestu další zákazníci, které bychom sami neměli možnost oslovit. Nově máme důležité distribuce v Anglii, Španělsku, Německu, Rakousku, Dánsku, ale i Kanadě a USA. Povzbudivé bylo vést rozhovory s nákupčími z galerií, například MAK ve Vídni nebo z Bauhausu, se kterými jsme neřešili jen obchodní záležitosti, ale povídali si o designu, historii a umění v Československu,“ dodává designérka.

KUTULU na veletrhu představili tři kolekce: ptáčky KUTULU založené na pohybu půlkoule, koníky HIPO a houpavé ptáčky PI-PI (foto: Johana Němečková, KUTULU)

Organizace byla z jejího pohledu perfektní: od nápomoci při instalaci přes péči během veletrhu až k večírku a deinstalaci. „Měli jsme bezva skupinu s ostatními Talents. Během prezentace jsme si sdělovali zkušenosti, bavili se, fandili si. Necítila jsem nějakou rivalitu nebo tak. S některými jsme doteď v kontaktu nebo se alespoň sledujeme na Instagramu,“ říká. Boháčová dodává ještě praktické rady: „Na veletrhu je možné využít výstavní modulární systém, který Ambiente sekci Talents nabízí bezplatně. Když se rozhodnete instalaci si přivézt a stavět sami, je necelých 24 hodin docela málo. Takže na to pozor. Ubytování hledejte včas, ať neskončíte hodinu za Frankfurtem. Na přesnost vlaků se totiž nedá moc spolehnout.“

V minulých letech v sekci Talents vystavoval například Tadeáš Podracký, Eduard Herrmann, Lenka Záhorková nebo Martin Jakobsen.  Přihlášku (ke stažení zde) lze podat na e-mailovou adresu talents.ambiente@messefrankfurt.com, musí obsahovat detailní informace o produktech spolu s fotografiemi.

Text: Tereza Lišková© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.