CZ / ENG

► Identity Jaroslava Bejvla v Galerii OKO

Čistota linií a tvarů, neotřelý design i promyšlená práce se světlem – to vše je typické pro sklářskou tvorbu Jaroslava Bejvla ml. Do konce léta můžete v Opavě navštívit jeho autorskou výstavu s názvem Identity.

Designér, pocházející z Kamenického Šenova, je pokračovatelem mnohaleté české sklářské tradice, zároveň se ale nebojí experimentovat. „Jeho díla charakterizují nejen novátorské technologie, které používá, ale především čistota tvarů, moderní design a uhrančivá práce se světlem,“ popisuje jeho tvorbu kurátor výstavy Jan Kunze.

Důmyslnou prací se světlem i okolním prostředím dává autor vystaveným objektům nový rozměr. Součástí opavské expozice je i venkovní instalace v korunách stromů či projekt EXIST-EXIT, kombinující sklo a práci s mappingem a videoartem.

„Přestože ve svých dílech dokáže respektovat sklářství jako tradiční řemeslo, můžeme vysledovat silný vliv soukromého studia sochařství a designu. Odhazuje i dogma nedotknutelnosti sklářských artefaktů a naopak přímo vybízí návštěvníky, aby se jeho děl dotýkali,“ dodává Kunze.

Výstava Identity probíhá v Galerii OKO Obecního domu v Opavě až do 30. srpna. Galerie má otevřeno každý den mimo pondělí, vstup je zdarma.

Rozhovor s Jaroslavem Bejvlem si můžete přečíst zde.

Připravila: Kateřina Hendrychová© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.