CZ / ENG

► ISH 2023: Udržitelnost i digitální rozšíření

► ISH 2023: Udržitelnost i digitální rozšíření Jakou energii používáme k vytápění, co zajišťuje hygienicky čistý vzduch a kolik vody potřebujeme? V kontextu omezených zdrojů energie, pandemií a změny klimatu jsou tyto otázky aktuálnější než kdykoli předtím. Vystavovatelé představí svá řešení na veletrhu ISH od 13. do 17. března 2023 ve Frankfurtu nad Mohanem. Jedná se o přední mezinárodní akci v oblasti vody, vytápění a vzduchu, na které lze vidět inovativní nápady od společností z celého světa.

Motem ISH 2023 je „Solutions for the future“ a zaměřuje se na inovace, které pomáhají dosáhnout cílů v oblasti ochrany klimatu a efektivního využívání zdrojů energie. Klíčovým tématem je udržitelnost, která spojuje sekce ISH Energy (vytápění, klimatizace a větrání) a ISH Water. V oblasti energetiky to znamená snižování závislosti na fosilních palivech a zvyšování podílu obnovitelných zdrojů energie, zároveň zajištění udržitelného využívání i bezpečnosti dodávek pitné vody. Poslední horká, suchá léta podtrhávala důležitost tohoto cíle. V oblasti vody se udržitelnost týká také materiálů používaných při výrobě i instalaci, stejně jako účinného zásobování teplou vodou nebo nadčasového designu koupelen pro všechny generace a potřeby.

Messe Frankfurt GmbH / Petra Welzel

Od posledního klasického veletrhu ISH v roce 2019 se toho v oboru i veletrhu jako marketingovém nástroji hodně změnilo. Kvůli COVIDu, geopolitickému vývoji a částečně chmurným ekonomickým prognózám se na dílčích trzích ISH návštěvníci i vystavovatelé museli rozhodovat o své účasti v mnohem kratším časovém horizontu. To vedlo k tomu, že se někteří vystavovatelé rozhodli od své účasti na ISH odstoupit, a to především v sektoru vodárenství a u tuzemských výrobců. Hlavními důvody, které tyto společnosti uvádějí, jsou klesající ochota investovat do sanitárního trhu, vyšší ceny energií, ale i celková světová politická situace. Přesto je však většina předních společností stále přítomna ve všech oblastech ISH. V současné době již podepsalo smlouvy 1 250 společností, což je 70 % ve srovnání s rokem 2019. Kromě toho je zde 320 společností, které v současné době mají návrh na plochu stánku nebo jej obdrží v nejbližších dnech. Proto je obtížné odhadnout konečný počet vystavujících společností. Navzdory odhláškám má většina vystavovatelů veletrhu ISH stále podporu a na veletrh ISH v březnu 2023 se těší.

Messe Frankfurt GmbH / Pietro Sutera 

V segmentu ISH Energy je kladen větší důraz na technologie teplárenského trhu. Elektrifikace v této oblasti rychle postupuje, proto v hale 12 budou soustřeďováni dodavatelé tepelných čerpadel, systémů pro řízení spotřeby energie v domácnostech, akumulaci energie a kompletních systémů vytápění. V hale 11.0 uvidíme dodavatele zaměřené na vytápění dřevem, na spalinové technologie nebo výrobu a přenos tepla. V hale 10 bude stále vše, co souvisí s automatizací budov, energetickým managementem, monitorovací, řídicí, regulační a také zkušební technikou. V hale 9 nejdeme i nadále řešení pro rozvody tepla a v hale 8 chladicí, klimatizační a ventilační techniku.
Východní část výstaviště je zaměřena na vodu. V halách 4, 5 a 6 si návštěvníci mohou prohlédnout nejnovější instalační technologie a software. Absolutní novinkou je hala 5, kde ISH jako jedna z prvních akcí zaplní nově postavenou budovu. Nářadí a montážní materiály najdete v hale 6, zatímco haly 2, 3, 4 a Forum jsou domovem veletrhu Bathroom Experience. V hale 1 se nachází sekce International Sourcing. V březnu 2023 nabídne výstaviště jedinečnou, praktickou a mezinárodní nabídku výrobků pro oblast sanitární techniky, vytápění, větrání a klimatizace, která poskytne řešení některých z nejdůležitějších otázek naší doby.

Messe Frankfurt GmbH / Jochen Günther

Na veletrhu ISH 2021 se zástupci odvětví setkali virtuálně, což byla cenná zkušenost, ale také to podtrhlo význam osobních setkání. Společnost Messe Frankfurt od té doby experimentovala s různými formáty akcí a dospěla k závěru, že digitální nabídky jsou skvělým doplňkem prezenčních akcí. Z tohoto důvodu bude veletrh ISH 2023 ve Frankfurtu doprovázet digitální platforma ISH Digital Extension, která bude k dispozici o týden déle, až do 24. března 2023. To umožní účastníkům maximálně využít čas strávený na veletrhu, například si po skončení prohlédnout zmeškané body programu, a také možnost navázat cílené kontakty. Pomocí matchmakingu podporovaného umělou inteligencí budou mít účastníci možnost najít a kontaktovat vhodné obchodní partnery přímo na veletrhu nebo digitálně.© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.