CZ / ENG

► Jak hi-tech textilie promění naše životy? Konkrétní vize a příklady nabídne frankfurtský veletrh

Veletrh Techtextil začíná 14. května a končí 17. května 2019. Jeho letošním tématem je Život ve městě, město budoucnosti (Urban Living – City of the Future). Organizátoři veletrhu plánují hledat v rámci doprovodného programu odpověď na otázku: Jak budou technické textilie formovat městský život? V této věci s nimi budou spolupracovat nizozemští kolegové z kreativních oborů, kteří jsou sdruženi pod značkou Creative Holland.

Podle informací společnosti Messe Frankfurt počet dodavatelů nejrůznějších technologií, vláken a přízí roste. „Na veletrhu se setkávají přední mezinárodní odborníci z nejrůznějších průmyslových odvětví, ať už jde o architekturu, automobilový průmysl, medicínu, módní průmysl nebo o dodavatele ochranných oděvů , kteří zde nabízejí nebo hledají lehké, odolné a udržitelné materiály,“ říká Olaf Schmidt, viceprezident divize textilu a textilních technologií ve společnosti Messe Frankfurt. 

Na program se dostalo i téma udržitelnosti a odpovědnosti k životnímu prostředí. Doprovodný program bude možné navštívit v rámci fóra souběžně probíhajícího veletrhu Texprocess (veletrh technologií pro zpracování textilu a pružných materiálů). Fórum bude probíhat po všechny dny konání veletrhů v hale 4.1. Vedle udržitelnosti a života ve městě bude řeč i o problematice digitální transformace, inteligentních textiliích či materiálech pro využití v medicíně. Mimochodem, zmiňovaná udržitelnost (které bude věnován celý tematický blok) se jako samostatná a významná problematika a součást strategie vystavovatelů představí na těchto veletrzích poprvé. Na veletrhu dostanou prostor i studentské práce oceněné v soutěži Textile Structures for New Building. Zvláštní cenu získají i firmy za udržitelné textilní inovace a unikátní zpracovatelské postupy.

Ukázky fuknční vesmírné módy z minulého ročníku veletrhu

Text: Tereza Lišková, Foto: Jean-Luc Valentin, Messe Frankfurt, Techtextil, ilustrační foto z roku 2017© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.