CZ / ENG

► Jste módní frajeři? Sílu své vůle si můžete prověřit 19. 3. v pražských Holešovicích

Realita rychlé módy a plíživého nátlaku nadnárodních módních řetězců je nelítostná. Jak se z tohoto začarovaného kruhu nekvalitních materiálů a pomíjivých trendů dostat, se dozvíte už v sobotu 19. března 2016 v Café Jedna v pražských Holešovicích.

Zakladatelka vzdělávacího programu Myomi Kamila Boudová – také přezdívaná módní revolucionářka – organizuje již druhý ročník Sustainable Fashion Day – tedy den udržitelné módy. Podobně jako minulý rok se akce uskuteční v rámci akce Mercedez-Benz Prague Fashion Week. Během bloku interaktivního shoppingu si účastníci budou moct na udržitelnou módu sáhnout, prohlédnout si ji, čichnout si a konečně i nakoupit. K mání budou oděvy vyrobené z materiálů, které mají jasný původ, a zpracované způsobem, který neselže.

V rámci programu se můžete přihlásit i na tematické workshopy – například na Efektivní šatník, vedený módní návrhářkou a zastánkyní udržitelných oděvů Kamilou Vodochodskou. Ta prozradí, jak se systematicky vymanit z područí takzvané rychlé módy a stále se hezky oblékat (aniž byste přitom byli nuceni najít si levnější bydlení). Lektorka Kamila Boudová tvrdí, že prvním krokem k udržitelné módě je přístup každého z nás. A není to tak? „Frajer je ten, kdo pere na 30°. Jsi frajer?“ ptají se organizátoři a naznačují tak i soutěž, která bude během akce probíhat. 

O novodobé formě otroctví, jejíž výsledky zaplavují náš trh, o původu materiálů a zodpovědném výběru oděvů si můžete přečíst článek Kamily Boudové, který napsala pro Material Times. Pokud plánujete zúčastnit se Sustainable Fashion Day, stačí napsat si o pozvánku na stránkách akce. Vstup s pozvánkou na interaktivní shopping je zdarma, z bohaté nabídky workshopů si pak můžete vybrat ten pravý a včas se na něj přihlásit.
 

Text: Anna Šopovová, ilustrace: Taja Spassková© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.