CZ / ENG

► Kodaňská architektura očima Davida Vávry

Dánský ateliér BIG (Bjarke Ingels Group) se od roku 2005 spolupodílí na utváření architektonické a urbanistické tváře města Kodaně i dalších světových metropolí. Jeho tvorbu představí David Vávra v přednášce 12. ledna 2016 v pražském Divadle Dobeška.

David Vávra zkoumá skleněnou cihlu v Knihovně materiálů matériO.

Ateliér BIG se sídlem v Kodani a v New Yorku má v současné době na kontě realizace v osmnácti zemích po celém světě. Mezi jeho nejznámější projekty patří například dánský pavilon pro výstavu EXPO 2010 v Šanghaji nebo projekt Mountain Dwellings v kodaňské čtvrti Ørestad, který získal v roce 2008 ocenění v kategorii Nejlepší rezidenční budova na mezinárodní přehlídce World Architecture Festival. 

Mountain Dwellings od Ateliéru BIG

David Vávra se během minulých přednášek v Divadle Dobeška věnoval například architektuře Argentiny, Rumunska či Bosny a Hercegoviny. V listopadu tam pokřtil svou novou knihu Tři cesty za architekturou, ve které publikoval kresby a poznámky z výletů a z natáčení televizního seriálu Šumné stopy. Na stránkách knihy můžete spolu s architektem navštívit zajímavá místa Řecka, Izraele a Latinské Ameriky.

Přednáška Davida Vávry o dánském ateliéru BIG a historické architektuře Kodaně začíná v úterý 12. ledna v 19 hodin v Divadle Dobeška. Vstupné je 90 Kč, studenti platí 60 Kč. Mezitím se po stopách kodaňských staveb můžete vydat na kole s architektkou Lucií Hlavsovou.

Text: Eliška Svobodová, foto: Knihovna materiálů matériO, Naotake Murayama, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.