► Kodaňská architektura očima Davida Vávry
Dánský ateliér BIG (Bjarke Ingels Group) se od roku 2005 spolupodílí na utváření architektonické a urbanistické tváře města Kodaně i dalších světových metropolí. Jeho tvorbu představí David Vávra v přednášce 12. ledna 2016 v pražském Divadle Dobeška.
David Vávra zkoumá skleněnou cihlu v Knihovně materiálů matériO.
Ateliér BIG se sídlem v Kodani a v New Yorku má v současné době na kontě realizace v osmnácti zemích po celém světě. Mezi jeho nejznámější projekty patří například dánský pavilon pro výstavu EXPO 2010 v Šanghaji nebo projekt Mountain Dwellings v kodaňské čtvrti Ørestad, který získal v roce 2008 ocenění v kategorii Nejlepší rezidenční budova na mezinárodní přehlídce World Architecture Festival.
Mountain Dwellings od Ateliéru BIG
David Vávra se během minulých přednášek v Divadle Dobeška věnoval například architektuře Argentiny, Rumunska či Bosny a Hercegoviny. V listopadu tam pokřtil svou novou knihu Tři cesty za architekturou, ve které publikoval kresby a poznámky z výletů a z natáčení televizního seriálu Šumné stopy. Na stránkách knihy můžete spolu s architektem navštívit zajímavá místa Řecka, Izraele a Latinské Ameriky.
Přednáška Davida Vávry o dánském ateliéru BIG a historické architektuře Kodaně začíná v úterý 12. ledna v 19 hodin v Divadle Dobeška. Vstupné je 90 Kč, studenti platí 60 Kč. Mezitím se po stopách kodaňských staveb můžete vydat na kole s architektkou Lucií Hlavsovou.
Text: Eliška Svobodová, foto: Knihovna materiálů matériO, Naotake Murayama, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
Aktuálně
► Materiály ve scénografických procesech
► Queer materialities, queer technologies
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
20. 9. 14:38
Velice děkuj za "jiný" rozhovor, kromě lásky k materiálu z něj čiší LÁSKA k PRÁCI a ...
Michael Rada - EVA JANDÍKOVÁ: LNU KE LNU
14. 9. 11:41
Děkuji z krásný článek s ještě hezčím názvem.
Bylo by dobré, kdyby díla umělců ...
Michael Rada - Upleteno z plevele
1. 9. 06:58
Dobrý den, děkuji Vám za článek, který navazuje tématicky na mé vlastní texty ...
Michael Rada - „Městské doly“: jak využít potenciál elektroniky, kterou už nepotřebujeme