CZ / ENG

► Light + Building 2024: Změna orientace stavebnictví na cestě k větší udržitelnosti

 ► Light + Building 2024: Změna orientace stavebnictví na cestě k větší udržitelnosti 3.3. - 8.3. Foto: Messe Frankfurt Exhibition / Petra Welzel

Tisková zpráva


Od starých budov, které potřebují modernizaci, až po energeticky náročné kancelářské budovy - na cestě k větší klimatické neutralitě je ve stavebnictví mnoho práce. V Německu se tento sektor podílí na emisích CO2 přibližně třiceti procenty. Po mnoho let se však stavebnímu sektoru nedařilo dosáhnout cílů v oblasti snižování emisí CO2 stanovených německou vládou. Na veletrhu Light + Building ve Frankfurtu nad Mohanem, který se koná od 3. do 8. března 2024, je připraveno představit své inovativní technologie přibližně 2 200 vystavovatelů. 

Přibližně 2 200 vystavovatelů představí moderní design osvětlení, technologie pro chytré budovy a služby, technologie pro efektivní hospodaření s energií, připojení fotovoltaických instalací, nabíjecí stanice pro elektromobilitu a elektrickou infrastrukturu. Tyto inovace mají potenciál ušetřit do roku 2030 až mnoho milionů tun CO2.

Light + Building je mezinárodní platforma pro elektrotechnický průmysl a světelné designéry, která do Frankfurtu nad Mohanem láká firmy z celého světa. Po Německu pochází nejvíce vystavovatelů z Itálie, Číny, Turecka, Španělska, Polska, Rakouska, Nizozemska, Velké Británie, Francie a Řecka. „Je fascinující vidět, kolik novinek pro naše domy a budovy přichází na trh. Na veletrhu Light + Building si každý může rozšířit své znalosti v osobních diskusích. Koneckonců, pokud chceme dosáhnout přeorientování na větší udržitelnost ve stavebnictví, musí vše ladit a efektivně fungovat," říká Wolfgang Marzin, prezident a generální ředitel společnosti Messe Frankfurt.

Veletrh Light + Building pod heslem "Be electrified" ukazuje, jak inteligentní řízení energie v budovách propojuje a optimalizuje zařízení na výrobu energie se spotřebou domácností. To má potenciál úspory energie až o 30 procent. Obnovitelná energie vyrobená v samotné budově nebo na ní zlepšuje uhlíkovou stopu. Zvyšování e-mobility rovněž snižuje emise CO2. Proto roste poptávka po nabíjecích místech v domácnostech, bytových domech, nákupních centrech, kancelářích atd. V této souvislosti budou na veletrhu Light + Building 2024 představena a diskutována řešení pro infrastrukturu pro nabíjení elektřiny.

 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.