CZ / ENG

► Materialýza skláře a provokatéra Jakuba Berdycha

„Přístup Jakuba Berdycha k věcem a materiálům, které vidíme dnes a denně, důvěrně je známe, vyhledáváme či míjíme, je nečekaný, objevný, nelineární – jednoduše nápaditý,“ popisuje práci tohoto designéra Petr Nový, kurátor jeho nejnovější výstavy nazvané Materialýza.

„Autor analyticky zkoumá, co který materiál vyžaduje, dovolí, očekává. Pak toto vše postaví do nečekané perspektivy,“ vysvětluje Nový název výstavy. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 13. listopadu od 18 hodin v Galerii Kuzebauch. Na pražském Břevnově bude možné výstavu navštívit až do 31. ledna 2015, vstup je volný.

Jakub Berdych, absolvent sochařské a kamenické školy v Hořicích, je sklářem, keramikem, sochařem i provokatérem. Spolu s Maximem Velčlovským v roce 2002 založil Qubus design studio, pod jehož značkou dnes vzniká celá řada nevšedních prací, kolekcí a produktů, pohybujících se často na hranici kýče. V posledních letech se Berdych ve své tvorbě věnuje především práci se sklem, v Desné spolupracuje se sklářským mistrem Martinem Štefánkem. Sklo bude převládat také na výstavě Materialýza, k vidění však budou i další materiály, s jejichž obecným vnímáním si autor pohrává.

Rozsáhlejší článek o výstavě a práci Jakuba Berdycha čtěte zde.

 Snake plant a Homemade design

text: Kateřina Hendrychová, foto: Qubus, Gabriel Urbánek, Tomáš Princ© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.