CZ / ENG

► matériO Prague vystoupí 27. 10. 2021 na dalším z cyklu webminářů Trendy v udržitelném podnikání malých a středních podniků, které pořádá agentura CzechInvest

Chcete snížit množství odpadů ve firmě nebo zjistit, jak je znovu použít? Zajímají vás udržitelné materiály? Chcete se dozvědět, jak efektivně komunikovat udržitelnost a vyhnout se greenwashingu? Poradíme vám, jak na to!

CzechInvest připravil ve spolupráci se společnostmi Cyrkl, matériO Prague, INCIEN a Butterflies & Hurricanes sérii online workshopů s názvem Trendy v udržitelném podnikání. Tři webináře, které jsou určené pro malé a střední podnikatele, se uskuteční od 20. října do 3. listopadu 2021. Tematicky budou zaměřené na řešení odpadového hospodářství ve firmě pomocí odpadového skenu, udržitelný marketing a textilní průmysl.

Na jednotlivých webinářích zástupci CzechInvestu společně s partnery představí principy udržitelnosti a jejich možnosti uplatnění. Každé setkání zakončí úspěšný příklad z praxe.

V druhém webináři z cyklu Trendy v udržitelném podnikání malých a středních podniků se s našimi řečníky podíváme blíže na téma textilního průmyslu. Principy cirkulární ekonomiky v oblasti textilu vysvětlí INCIEN, nové materiály, technologie a globální trendy představí materiálová knihovna matériO Prague. Těšit se můžete také na příklady z praxe ze společností ARCA Chrast, INOTEX či NILMORE, zaměřující se jak na textil v průmyslové výrobě, tak i v módě. Za matériO Prague zde představí Huy Pham, konzultant udržitelných materiálů a ekodesignu, cirkulární (bio)textilní materiály.

Mezinárodní síť matériO byla založena v roce 2000 jako nezávislé informační a vzdělávací centrum zaměřené na inovativní materiály. Pobočky, které jsou v současnosti zastoupeny v Evropě a Asii, sdílí rozsáhlé materiálové know-how. Česká pobočka matériO
Prague se zaměřuje na výukovou a konzultační činnost v oblasti inovativních materiálů a souvisejících oblastí – progresivních technologií, environmentální udržitelnosti a cirkulární ekonomiky.

Webniář, který proběhne 27. 10. 2021 od 10:00-11.30, je zdarma.
Registrovat se můžete zde.© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.