CZ / ENG

► Mezioborový workshop zaměřený na udržitelné navrhování odstartuje v září!

Propojení odborníků i studujících z různých oblastí a posílení spolupráce na udržitelných projektech, to přinese workshop nejen pro architekty a sociology. Součástí budou vypracovány návrhy udržitelných zlepšení v zahradě u Palaty.

Poprvé se můžete zúčastnit profesionálního mezioborového workshopu se zaměřením na spolupráci při navrhování udržitelných projektů a inovací. Rethink Architecture spolu s Fakultou stavební ČVUT připravili nabitý pětidenní program se zkušenými mentory, kteří provedou jednotlivé skupiny účastníků celým procesem navrhování od participace s obyvateli Prahy 5 až po závěrečnou prezentaci před odbornou porotou.

„Cítíme potřebu propojit odborníky, ale i studenty z různých směrů a poukázat na výhody mezioborové spolupráce. Když si budou lidé vzájemně lépe rozumět a chápat přínosy jednotlivých specializací, mohou snáze posouvat naše města k lepšímu,“ uvedla Kateřina Beránková, iniciátorka workshopu z Rethink Architecture. Právě navrhování udržitelných projektů je cestou k vytváření klimaticky odolných měst příjemných pro život.

Veřejně přístupná zahrada u Palaty, domova pro zrakově postižené v Praze se v rámci workshopu dočká mnohých návrhů změn, z nichž ty nejlepší budou vybrány odbornou porotou a účastníky realizovány. „Workshop je vhodný pro architekty a krajináře, i pro sociology, antropology, ekonomy nebo zástupce z veřejné správy, protože k dobrému návrhu vede cesta skrze pochopení potřeb uživatelů a možností investora,“ dodává Eliška Pomyjová, druhá z organizátorek workshopu Rethink Architecture.

Od 14. do 18. září čeká účastníky nabitý program, včetně večerní přednášky v CAMPu, prohlídky Palaty, diskuze s uživateli zahrady a další. Účastníky v rámci workshopu obohatí specialisté jako například krajinářská architektka Jana Pyšková, zakladatel iniciativní skupiny pro udržitelnost při ČKA Jan Soukup nebo urbanista Matěj Čunát. Akce se koná pod záštitou České komory architektů. Partnery akce jsou Fakulta stavební ČVUT, Centrum architektury a městského plánování, Česká rada pro šetrné budovy, Týden pro klima, Nadace české architektury, Palata.

Více informací a přihlašování na akci: www.rethinkarchitecture.cz/zazijudrzitelnost


Rethink Architecture inspiruje, vzdělává a propojuje architekty s investory, aby tvořili udržitelné budovy a čtvrti. S tímto cílem pořádá přednášky, vydává vzdělávací e-booky, připravuje online platformu udržitelné architektury a dělá osvětovou činnost na sociálních sítích i v médiích. Představuje principy a výhody udržitelné architektury ve všech třech pilířích udržitelnosti: environmentálním, ekonomickém a sociálním.© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.