CZ / ENG

► MIT plánuje udržitelnou budoucnost, chce i vás

Crowdsourcingová platforma Climate Colab vyhlašuje novou desítku soutěží. Dává tím lidem z celého světa možnost, aby se stali součástí akčních plánů, které mohou ovlivnit řešení globálních klimatických změn.

Projekt Climate CoLab má spojovat experty a laiky z celého světa. Snaží se zapojit tisíce lidí a využít jejich kolektivní inteligence při řešení problémů spojených se změnou klimatu.

„Jaké iniciativy a technologie mohou výrazně snížit emise skleníkových plynů z odpadu a nakládání s odpadem?“ zní otázka u výzvy Waste Manegement. „Jak můžeme zmobilizovat jedince a společnost ke zlomu v jednání vedoucímu k řešení klimatických změn? Jak mohou chytré technologie popohnat přechod k uhlíkově neutrálním městům? Jaká opatření a technologie sníží emise ve stavebním sektoru?“

Rozsvítila-li se vám nad hlavou žárovka, podívejte se na stránky a vyberte si, staňte se součástí komunity a přihlaste svůj návrh. Vítězné projekty čeká nejen pozvánka do MIT, ale i odměna ve výši až 10 000 $, která podpoří jejich vývoj a realizaci.

Návrhy mohou přihlašovat jedinci, organizace i firmy. To nejlepší na celé věci je, že na to opravdu nejste sami. Součástí virtuální diskuse je komunita čítající na padesát tisíc lidí z celého světa, ve které nechybí ani experti z různých oborů. Platforma umožňuje využít jejich vědomostí a zkušeností stejně tak jako „klima modelářů“, jejichž práce spočívá v hodnocení reálného dopadu, který předložené projekty budou mít na světové emise.

Pokud nemáte nápad, čtěte, komentujte a podpořte návrhy ostatních. Třeba světlo ještě přijde: nejbližší uzávěrka návrhů je 23. května 2016.

Text: Anna Šopovová© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.