CZ / ENG

► Mladí designéři, architekti i řemeslníci budou na Heimtextilu upcyklovat textil a soutěžit

Soutěž Young Creations Award: Upcycling je určena mladým designérům a architektům z celé Evropy. Přihlásit se mohou i studenti jiných magisterských oborů a mladí řemeslníci aktivní v oboru interiérového designu. Veletrh Heimtextil tímto způsobem již popáté hledá dobré nápady, které pracují s odpovědným přístupem ke zdrojům a s upcyklací materiálů.

Uzávěrka registrace je 11. září 2016. Návrhy, které projdou prvním kolem, se dostanou na veletrh Heimtextil ve Frankfurtu nad Mohanem, který se uskuteční ve dnech 10. až 13. ledna 2017. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích: Upcyklovaný objekt a Řešení prostoru.

Jelikož se Heimtextil zaměřuje na bytový textil a textil pro veřejný sektor, jedna ze soutěžních podmínek je, že alespoň třicet procent použitých materiálů musí být textilní povahy. Porotci budou klást důraz i na samotný materiál a špičkové zpracování.

Vybraní účastníci vytvoří své soutěžní objekty v měřítku 1:1, ty pak budou v průběhu veletrhu k vidění na společné výstavě v hale 4.2. Vítězové si dohromady odnesou přes 7000 eur. Ceny jim budou předány 10. ledna 2017. „Upcyklace šetří zdroje a peníze a zároveň reaguje na současné trendy udržitelného designu,“ komentuje jeden ze současných trendů ředitelka veletrhu Sabine Scharrerová.

Text: Tereza Lišková, foto: Pietro Sutera© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.