CZ / ENG

► Může se architektura vyrovnat s dopadem klimatických změn? Inspiraci přináší Marc Angélil

Sdružení KRUH zve na přednášku s titulem Navrhování a zdroje. Ve čtvrtek 1. března 2018 ji v Praze pronese Marc Angélil, švýcarský architekt a profesor ETH v Curychu. V rámci večera z cyklu Jiná perspektiva vystoupí i absolvent curyšské školy Raphael Zuber. Setkání začne v 19.30 v pražském CAMPu při IPR na pražské adrese Vyšehradská 51. Přednášky i následná diskuze proběhnou v angličtině. Vstupenku lze pořídit za 100 či 80 Kč.

Marc Angélil je architekt egyptského původu, na univerzitě se zaměřuje na sociální a územní rozvoj metropolí. V Praze bude hovořit o udržitelnosti a „bezemisní“ architektuře v kontextu globálních změn klimatu. Jeho pedagogická práce má návaznost i na tuzemskou metropoli. „Marc Angélil doplňuje naší úspěšnou sérii spolupráce s prestižní fakultou architektury ETH v Curychu,“ říká Marcela Steinbachová, architektka a zakladatelka spolku KRUH. Připomíná tím, že Angéliovi studenti před dvěma lety představili návrhy na oživení slepých míst Prahy. Marc Angélil je úspěšný i v praxi. Spolu se Sarah Graham a Manuel Scholl založil architektonickou kancelář, která má sídlo v Curychu a Los Angeles. Zpracovali například návrh modernizace slumu v Addis Abebě, muzeum pro děti CMLA v Los Angeles či přístavbu mezinárodního letiště v Curychu, které má výrazné ekologické aspirace.

Druhý host večera, Raphael Zuber bude hovořit na téma prostor a to, jak ovlivňuje život lidí. Po skončení školy si otevřel svoji kancelář. Mezi jeho hlavní realizace patří Národopisné muzeum v Neuchâtel či univerzitní kampus ve švýcarském městě Mendrisio. Zuber se vedle architektonické praxe věnuje pedagogické činnosti. Vyučuje na několika univerzitách včetně Accademia di Architettura di Mendrisio, the Oslo School of Architecture and Design a EPFL v Lausanne. Nověpůsobí také jako hostující profesor na již zmiňované ETH.

Text: red, foto: archiv KRUH© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.