CZ / ENG

► Na veletrhu Ambiente najdete nadcházející trendy hybridního nakupování i tradičně zpracované řemeslné výrobky

Ve dnech 8. až 12. února 2019 se na veletrh Ambiente do Frankfurtu nad Mohanem opět sjedou zástupci firem z celého světa. Ambiente je významná kontraktační platforma pokrývající nabídku spotřebního průmyslu v segmentu kuchyňských a domácích potřeb, stolování, potřeb pro volný čas, dárků, interiérového designu a nábytku.

Text: Tereza Lišková, Foto: archiv Messe Frankfurt GmbH

Partnerskou zemí se pro rok 2019 stala Indie, skrze kterou se do popředí zájmu dostanou tradiční řemeslné postupy, které jsou pro tuto oblasti typické. Kurátorem indické přehlídky je Ayush Kasliwal. Kasliwal se ve své profesi pohybuje na ose, která začíná výrobky uměleckého řemesla, jde přes malosériovou výrobu a dostává se až k výrobě tovární, interiérovému designu a instalacím. Kasliwal klade důraz na interakci člověka a objektu, právě tento vztah podle jeho slov určuje skutečnou hodnotu produktu.

Spolu s tím uvažuje i lidskou schopnost porozumět sám sobě a svému prostředí. „Když člověk cítí k objektu citovou vazbu, může to podpořit myšlenku udržitelnosti,“ říká designér. Jako přijatelné ekologické východisko uvádí například strategii menší spotřeby, v rámci které klade důraz na kvalitní, krásné a dlouhotrvající věci. „Objekty jsou vlastně zprávami ve fyzické podobě,“ vyznává se Kasliwal. Jím vybrané vzkazy z Indického poloostrova budou k vidění v prostorách Galleria 1.

„Při nakupování již zákazníkovi nejde jen o to, vybrat si něco z vystaveného zboží,“ varují experti v tiskových materiálech veletrhu. Podle jejich slov je třeba klást větší důraz na kvalitu zážitku a využívání nových technologií. Kdo bude mít zájem o radikálnější marketingové metody současnosti, může se zastavit ve foyer haly 4.1, kde bude k vidění prezentace Point of Experience, která ukáže možnosti propojování online a „offline“ nakupování, které se odehrává v rámci všeprostupující rozšířené a namixované reality.

Svou roli tu sehraje skenování kódů, NFC technologie, generické tipy a rady pro spotřebitele, dotykové moduly, zvyšující se míra personalizace, virtuální testování produktů a staré dobré emoce. „Spotřebitel budoucnosti bude stejně jako ten dnešní chtít vědět, jak věci vypadají, jaké jsou pocitově na omak. Vedle toho pro něj bude ale důležitá volba z neomezených možností variací produktu. Taky ho bude zajímat, jestli dostane svou věc v perfektním provedení a v ten správný čas,“ říká Nikolai Gruschwitz z konzultantské společnosti Waketo, která se na přípravě zmíněné prezentace podílí.

Spolu s tím budou pro zájemce po celých pět dní veletrhu probíhat přednášky a prezentace v rámci Ambiente Academy. Experti z oboru se zaměří na nejnovější vývoj na trhu a z pódia v hale 9.1 zazní prezentace na téma atraktivního sestavení produktového mixu nebo ideálního vystavení zboží na prodejní ploše. V prostorách Galleria 1 doplní program přednášky o vývoji trendů.

Veletrhu Ambiente 2018 se loni zúčastnilo 4 441 vystavovatelů a kolem 134 600 návštěvníků ze 168 zemí. Tento významný světový veletrh spotřebního zboží nabízí širokou škálu akcí, programy pro nováčky v oboru, prezentace aktuálních trendů a ceremoniály udílení cen.

 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.