CZ / ENG

► Národní cena za studentský design opět zhodnotí práce mladých lidí

Design Cabinet CZ vyhlásil společně s partnery 25. ročník mezinárodní soutěže o Národní cenu za studentský design. Minulý ročník vyhrál s mobilní aplikací jízdních řádů Sentence Tomáš Procházka z Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Letos dostane přednost produktový design materiální povahy, do výběru se tedy mají šanci dostat kupříkladu traktory, hračky, stroje i poslední výstřelky z módních mol.

Studenti mohou přihlásit své práce z širokého spektra zahrnutého pod termínem produktový design (například nábytek pro interiéry a exteriéry), interiérové doplňky (sklo, keramika, svítidla, stolovací prvky, varné nádobí), stroje, zařízení, přístroje, nářadí, zdravotnická technika, transportní design, industriální design, zemědělská technika, textilní a oděvní design, obuv, doplňky, šperk, sportovní potřeby, hračky, didaktické potřeby, hobby, obaly s důrazem na konstrukci, řešení soukromých i veřejných interiérů. Podmínkou je, aby práce vznikly po 1. lednu 2013 a nebyly přihlášeny do některého z předchozích ročníků Národní ceny za studentský design.

Výherce minulého 24. ročníku soutěže Tomáš Procházka na slavnostním vyhlášení v Klubovně 2. patro a upoutávka na ročník letošní

Do soutěže se mohou hlásit čeští i zahraniční studenti univerzit, vysokých škol, vyšších a středních odborných škol, kteří ukončili studium nejpozději v letním semestru 2015. Přihlašování probíhá on-line do 25. června 2015, součástí přihlášky je i prezentační plakát o formátu B1. Slavnostní vyhlášení vítězů je plánováno na 29. října. Během listopadu proběhne na na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni výstava vybraných nominovaných prací. V prosinci pak bude následovat výstava oceněných a vybraných prací Nový (z)boží! v pražské galerii Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

připravila: Tereza Lišková, ilustrace: Studentský design

 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.