CZ / ENG

► Návštěva Janecky studio

 ► Návštěva Janecky studio 16. dubna, ⏱ 15:00- 16:00, Lázeňská 485/2, Praha 1

V reakci na komentovanou prohlídku výstavy Dreamlike jsme se domluvili s umělcem Martinem Janeckým na návštěvě jeho studia na Malé Straně. V případě zájmu prosíme o potvrzení s vaším jménem na email inka.lickova@galeriekuzebauch.com, počet míst je omezen. Těšíme se na vás v úterý 16. dubna od 15 hodin.

Výstava DREAMLIKE - AGAMFAHY & JANECKÝ GLASS představuje unikátní spojení sklářského umění českého výtvarníka Martina Janeckého a francouzského uměleckého dua Lionela Fahy a jeho ženy Tal Agam. Tato spolupráce umělců z různých oblastí přináší vznik nových forem autorského skla s výjimečným poselstvím a obsahem. Tvůrci, vycházející z punkové kultury a vlastní výtvarné historie, propojují své nezávislé kreativní myšlení v jedinečnou společnou tvorbu.

Francouzský tatér Lionel Fahy, absolvent Orléanského institutu vizuálního umění, se věnuje malbě, tetování a hudbě a stál u zrodu tzv. francouzské nové vlny v tetování. Jeho hravý avantgardní styl je dnes uznáván pro svoji originalitu. Jeho manželka Tal Agam, absolventka South Bank University v Londýně, se věnuje více než dvacet let zvukové tvorbě. Společně tvoří umělecké duo AGAMFAHY, které vzniklo v roce 2017 v Argentině a nyní pokračuje v Paříži a Tel Avivu. Propojují malbu, zvuk, video a světlo, často v podobě site-specific instalací.

Martin Janecký je světově uznávaný sklářský umělec s mistrovským ovládáním techniky horkého skla. Absolvoval sklářskou školu v Novém Boru a získal cenné zkušenosti během pobytů v zahraničí, zejména v USA, kde zdokonalil metodu „inside sculpting“. Jeho ojedinělé plastiky, zobrazující realistické tvary lidských hlav, zvířat, lebek a dalších motivů, vznikají bez použití forem, přímo u pece ze žhavé skloviny. © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.