CZ / ENG

► Navštivte nás ve dnech 7. - 12. 12. 2021 na veletrhu současného umění ART PRAGUE 2021

Jubilejní 20. ročník veletrhu současného umění ART PRAGUE 2021 se koná v Praze ve dnech 7. - 12. 12. 2021 a Galerie Kuzebauch na něm nemohla chybět. Najdete nás ve druhém patře pod číslem 9 v historické budově v centru Prahy, na náměstí Republiky.

Celkem 39 galerijních expozic nabízí díla téměř všech výtvarných oborů - malba, kresba, grafika, socha, umělecké sklo, instalace, videoprojekce aj. Návštěvníci mají možnost zhlédnout tvorbu 190 výtvarných umělců napříč generacemi, od nejmladších adeptů až po ikony české výtvarné scény. Přehlídky se zúčastní řada galerií, které se na ART PRAGUE prezentují pravidelně, například Galerie Millennium, Galerie Havelka, Galerie Gambit, Galerie Peron, The Chemistry Gallery, Galerie S, Galerie ArtinBox. Nově se pak představí Galerie Kontrast, Bold Gallery, Port Gallery z Barcelony, po nucené absenci se vrací galerie Kunstraub99 z Kolína n/Rýnem a pražská Galerie Kuzebauch.

V této souvislosti ART PRAGUE pokračuje v konceptu propojování české a zahraniční výtvarné scény, vedle participace zmíněných galerií z Německa a Španělska uvedou své kolekce Galleri Orange z Dánska, Kulturus Galerie z Ruska, zúčastní se i jednotliví umělci ze Saudské Arábie a Turecka. Místní expats komunitu vizuálních umělců z Velké Británie, Kanady a Francie zastoupí skupina Obejvák a Galerie Mega.

Tradiční součástí přehlídky je prezentace nejmladší generace umělců. I letos svoji dramaturgii představí  Young Real Art, IndigoSpace,  Jan Čejka Gallery a Studio IDDE. Toto výstavní fórum tak umožňuje mladým umělcům často jejich úplně první prezentaci široké veřejnosti.

Vedle této generace nechybí zavedená jména české výtvarné scény - Jan Švankmajer, Jiří Kolář,  Michael Rittstein,  Jan Hampl, Vladimír Kokolia, Jiří Načeradský, Jaroslav Róna, Petr Nikl, Aleš Veselý aj.

Mimo tradiční galerijní expozice se návštěvníci mohou těšit i na bohatý doprovodný program zahrnující živé výtvarné prezentace, přednášky a workshopy pro děti.  Neodmyslitelnou součástí veletrhu ART PRAGUE je již tradičně katalog shrnující představená díla.      

Odborná jury opět udělí ART PRAGUE YOUNG AWARD umělci do 35 let. Loňským laureátem se stal Tomáš Žemla, zastoupený galerií Jan Čejka Gallery, který na ART PRAGUE 2020 představí svoji nejnovější tvorbu.

Autorem letošního vizuálu, podtrhující jubileum ART PRAGUE, je Michael Rittstein.

Záštitu nad 20. ročníkem ART PRAGUE laskavě převzali paní Hana Třeštíková, radní hl. m. Prahy, a pan Petr Hejma, starosta Městské části Praha 1.

___

Adresa: nám. Republiky 7 (přístup ze strany od Kotvy - Králodvorská ul. 16), Praha 1                          

Otevřeno: úterý - sobota 11-19 h ( neděle: 12. 12. 2021 11-18 h)

Vstupné: základní: 140,- Kč, snížené: 70,- Kč (studenti, senioři)

Katalog: 120,- Kč

V souladu s nařízeními Vlády ČR jsou návštěvníci povinni předložit certifikát o očkování či o prodělané nemoci Covid-19. Děkujeme za pochopení.

 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.