CZ / ENG

► Nizozemský designér Lex Pott promluví v Bubenské, v Bořivojově vystaví nůžky

Lex Pott experimentuje s materiály v konceptuálním duchu. Ve čtvrtek 22. října od 18. hodin představí ve Scholastice svou práci založenou na syrové intuitivní metodě. Následující den, 23. 10. v sedm večer, proběhne na adrese Bořivojova 77 vernisáž jeho výstavy Small Object v galerii OKOLO/Pedal Project.

Lex Pott bude během přednášky hovořit o zkušenostech s nizozemským konceptuálním designérským prostředím, inspiracích i o konkrétních projektech, mezi které patří například série objektů True Colors, při které se zabýval  charakterem kovů. Absolvent Design Academy Eindhoven s oblibou pracuje i se dřevem a kamenem a jejich strukturami, které objevuje dotyk lidské ruky. Pott poodhalí i zákulisí svých projektů pro značky Hay, Wallpaper a Nomess nebo &Tradition.

Přednáška se uskuteční v rámci cyklu Setkání s předními osobnostmi mladého evropského designu, který pořádá Scholastika s uskupením OKOLO.  Českou republiku v rámci tohoto cyklu již navštívili designéři Elric Petit (BIG-GAME) a Maarten de Ceulaer. Třetím významným hostem je právě Lex Pott. „Vybraní tvůrci mladší generace představují v některých případech zcela odlišné přístupy k navrhování předmětů a jejich následné funkci, od současné interpretace německého funkcionalismu přes poetiku všedních předmětů švýcarských designérů až po experimentální belgický konceptuální design či procesuální experimenty z Londýna. Výběr představí jednu, a přesto velmi rozmanitou generaci evropských tvůrců,“ komentuje výběr Adam Štěch, teoretik a zakladatel OKOLO.

Text: Tereza Lišková, zdroj foto: fb.com/lex.pott.9© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.