CZ / ENG

► O ekologii a umění ve čtvrtek v NoD: Ochutnejte syntetické plody naší doby v rámci projektu Frutti di Mare Project

Experimentální centrum NoD pořádá ve čtvrtek 24. ledna 2019 od 18.00 první z řady diskusních pásem, která se zaměří na umělecko-environmentální projekt Frutti di Mare Project. V rámci přednášky Frutti di Mare / Artists Talks vystoupí trojice umělců – Vladimír Turner, Adam Vačkář a Juliana Höschlová –, kteří představí své projekty zabývající se problematikou plastů. Diskuse se zúčastní také Eliška Knotková, která se v knihovně materiálů matériO Prague specializuje na udržitelné materiály, kurátoři Tereza Špinková a Pavel Kubesa. Vstupné na akci je zdarma.

Instalace Frutti di Mare, plody moře 21. století, od Vladimíra Turnera vznikla ve spolupráci s iniciativou Keep It Clean. V rámci výstavního plánu Galerie NoD bude viset nad křižovatkou Dlouhá–Rybná do poloviny října 2019 (foto: archiv Galerie NoD)

Projekt podle organizátorů ukazuje na aktuální problémy naší doby a snaží se nastínit jejich možná řešení nebo pouze upozorňuje na jejich přítomnost. Těšit se tak můžete na zajímavý večer, který se bude zabývat plasty a ekologií v umění, limity použitého materiálu či defekty antropocénu.

Text: Klára Jiránková, foto: archiv NoD


► ZAJÍMÁ VÁS VZTAH ČLOVĚKA A HMOTY? ČTĚTE MAGAZÍN MATERIAL TIMES I NA PAPÍŘE. MAGAZÍN SI MŮŽETE OBJEDNAT ON-LINE NEBO ZAJÍT DO JEDNÉ Z KAMENNÝCH PRODEJEN.© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.