CZ / ENG

► Oslovuje vás přírodní stavitelství? Zjistěte více na konferenci, která bude 27. 2. až 1. 3. v Praze

Toužíte bydlet zdravě, zajímá vás použití přírodních stavebních materiálů a design přírodního stavitelství? Občanské sdružení Baobaby zve na druhý ročník konference Stavby z přírodních materiálů.

Setkání proběhne v prostorech Impact HUB Praha ve dnech 27. 2. až 1. 3. 2015. Organizátoři letos pozvali i experty ze zahraničí. „První den konference vystoupí Michael Rice, irský mistr posvátné architektury, stavitel a designer, bioarchitekt, šaman a učitel,“ láká Viktor Karlík ze sdružení Baobaby. Další přednášky se týkají například permakultury, úsporné energie, slaměných domů nebo konkrétních materiálů a technologií jako je marocký štuk nebo konopný beton. Program je koncipován tak, aby přinesl podněty laikům i odborníkům.

Nedílnou součástí konference je i samotné setkávání účastníků. Prostor HUB je členitý, kromě přednáškového sálu tam najdete bar, venkovní terasu a odpočinkové zóny. Mezi přednáškami si návštěvníci mohou prohlédnout trh ekologicky šetrných firem, nakoupit řemeslné výrobky a poznat spolky a sdružení z oboru. Během akce bude k dispozici i bezplatná poradna, kde bude možné konzultovat plány na stavbu slaměných domů a přírodních zahrad.

Tak zvabá bioarchitektura Michaela Rice a slaměná řešení Daniela Grmely

„Tolik nádherných skupin, záměrů a vizí!“ vzpomíná nadšeně na minulý ročník Nicol Vondrová, členka organizačního týmu. Podle jejích slov se na konferenci setkala spousta zajímavých, zázračných, nadšených, aktivních lidí, kteří chtějí žít jinak. Máte chuť se přidat? Registrovat se můžete zde. Vstupné se pohybuje v rozmezí mezi 400 a 1500 Kč.

text: Kateřina Zvelebilová, foto: Slamák, Bioarchitecture© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.