CZ / ENG

► Osobitou výpověď v přednáškovém cyklu Architektky přinese Angela Deuber

„Konstrukce je zásadní, ale podceňovanou součástí architektury. Protože jsme přestali stavět svýma rukama, stala se nezřetelnou, vzdálenou a cizí. Ve své práci se snažím toto odcizení překonat," říká Angela Deuber. Navrhuje domy především v rodném Švýcarsku, uznávaným projektem je také dům na Hebridských ostrovech nebo budova národního kancléřství v Keni.

Vizionářská architektka staví domy, kde logika konstrukce hraje významnou roli a ovlivňuje finální výraz. Rekonstrukce pozdně středověkého domu ležícího v alpské vesničce Stuls je zase důkazem její citlivosti kombinovat staré s novým. (zdroj foto: archiv KRUH)

Loňské čtyřicáté narozeniny oslavila získáním ceny arcVision Prize – Women and Architecture, ve jménu ženské architektury přijede na pozvání přednášet i do Prahy. „Její opatrný, vizionářský přístup k úkolu přináší významné a nezávislé výsledky se silnou expresí,“ uvádí sdružení Kruh, které architektku pozvalo.

Kruh se již šestnáct let soustavně věnuje propagaci architektury, pořádá veřejné akce a přednášky zaměřené na současné dění v architektuře. Cílem přednášek a diskusí je zprostředkovat široké veřejnosti dialog o kvalitní české i světové architektuře a o architektonické tvorbě. Čtvrteční přednáška Angely Deuber se koná 2. června ve Studiu Hrdinů ve Veletržním paláci v Praze a začíná v 19:30. Vstupné je zdarma.

Text: Kateřina Zvelebilová

 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.