CZ / ENG

► Pohrajte si s textiliemi. Soutěž Techtextil Innovation Award je otevřena do 20. února

U příležitosti konání mezinárodního veletrhu technických a netkaných textilií Techtextil uděluje Messe Frankfurt ocenění v několika kategoriích za inovativní myšlenky v této oblasti. Vítězové získají prostor k prezentaci na veletrhu, publicitu a certifikát od poroty.

Soutěž Techtextil Innovation Award není omezena jen na vystavovatele veletrhu. Přihlásit se může každý, včetně firem, výzkumných týmů, univerzit či jednotlivců. Odborná porota bude posuzovat všechny projekty, které nejsou na trhu déle než dva roky a které doposud nezískaly jiné ocenění. Konkrétní pravidla a postup soutěže naleznete zde, přihlásit se je možné až do 20. února 2015.

Uhlíkové vlákno (zdroj: Technical Textiles & Nonwoven Association)

Přihlášené projekty se musí týkat výroby nebo použití technických netkaných textilií nebo textilně vyztužených materiálů. Soutěž proběhne v následujících kategoriích:

• Výzkum
• Nové materiály, výrobky, výrobní nástroje či způsoby výroby využitelné v jedné z dvanácti oblastí, na které se Techtextil zaměřuje (Agrotech, Buildtech, Clothtech, Geotech, Hometech, Indutech, Medtech, Mobiltech, Ökotech, Packtech, Protech a Sporttech)
• Nový vývoj v oblasti materiálů, technologií či zpracování – například  nová vlákna, využití nanotechnologie, „wearables“ technologie
• Módní prvky kombinované s novými technologiemi či materiály, designové koncepty
• Využití textilií a oděvů v lékařském prostředí
• Kombinace pohodlí a funkčnosti v rámci sportovního oblečení
• Inovace pro bezpečnost a ochranu při práci
• „Chytré textilie“

Vítězné projekty jednotlivých kategorií budou představeny během slavnostního zahájení Techtextilu (Room Dimension, hala 4.2) 4. května 2015. A následně budou k vidění po celou dobu veletrhu v hale 6.1.

Technické textilie a dvanáct oblastí veletrhu Techtextil (zdroj: Technical Textiles & Nonwoven Association a MF)

Letošní ročník Techtextilu se bude konat v německém Frankfurtu od 4. do 7. května 2015. Návštěvníci se mohou těšit na kompletní spektrum nabídky od výzkumu a vývoje přes konkrétní materiály a výrobní postupy až po další zpracování a recyklaci textilií. Messe Frankfurt je jedním z největších pořadatelů veletrhů ve světě a kromě obchodních příležitostí představuje i čerstvé informace z oboru. Vedle Frankfurtu organizuje veletrhy na dalších třiceti místech světa. V roce 2014 se například pod jeho záštitou konalo na sto dvacet veletrhů, více než polovina z nich mimo Německo. Aktuální informace o veletrzích ve Frankfurtu můžete sledovat i na facebooku.


Kateřina Hendrychová
 © Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.