CZ / ENG

► Prague Design Week vyhlásil nový ročník designérské přehlídky

Čtvrtý ročník Prague Design Week se uskuteční od 10. do 16. dubna 2017 v Tančícím domě. Organizátoři vyzývají studenty designu, designéry, designérská studia, šperkaře, módní návrháře, umělce či ateliéry k účasti na akci. Přihlašování probíhá prostřednictvím on-line formuláře do 12. února 2017.

Vystavovatelé, které na základě přihlášek vybere tým kurátorů, budou prezentovat svou práci během druhého dubnového týdne. Budou mít k dispozici čtyři patra Tančícího domu. Vystavovat mohou produkty i prototypy. Své výrobky mohou i prodávat. Organizátoři, v jejichž čele stojí Ondřej Krynek, chtějí ukázat design jako tvůrčí disciplínu, proto nabádají vystavovatele, aby v expozicích vyprávěli o průběhu vzniku svých kolekcí a výrobků. V minulých letech tak návštěvníci mohli vidět skici, materiály, prototypy či názorné ukázky výroby.

Šperkařka Anna Steinerová se účastnila minulého ročníku přehlídky s projektem Kaa-wa, na kterém spolupracuje s Irenou Svobodovou. Steinerová převezla do Kafkova domu část své dílny a šperky ve tvaru kávových zrn. Zároveň pořádala pravidelné kávové dýchánky. „Návštěvníci reagovali na stůl s nářadím příjemně, až mě to mile překvapilo, dokonce si několik z nich za stůl sedlo a nářadí se chopilo. Nejvíce je však zaujal moment, kdy syn mé kolegyně zasedl za stůl a začal si psát domácí úkoly. Díky ochutnávce kávy a vůni mohla instalace působit i na další smysly, lidé se mohli o kávě dozvědět i něco více,“ vzpomíná šperkařka.

„Vždy se snažím o to být na přehlídce osobně, baví mě reakce lidí, konfrontace s kolegy, je to skvělá atmosféra,“ vzpomíná a dodává, že cenná je zpětná vazba. „Jediné, co bych akci vytkla – pro vystavovatele je zbytečně dlouhá. Mně osobně by stačily tři až čtyři dny, týden je moc. Nejvíce návštěvníku stejně dorazí až o víkendu.“ „Ještě dnes za mnou lidé přijdou a říkají, že právě na Prague Design Weeku Kaa-wu objevili. Letos se ale účastnit nebudeme. Jak jsem zmínila, je to na mne moc dlouhá doba, a navíc je fajn, když lidé uvidí i jiné věci,“ dodává s úsměvem.

On-line přihlášku na PDW2017 najdete zde. Pronájem 1 m2 vyjde na 800 Kč, minimální velikost pronajatého prostoru je 5 m2.

Text: Tereza Lišková, foto: archiv PDW, Kaa-wa© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.