CZ / ENG

► Pražské kulturní fórum otevírá diskusi o budoucnosti kultury

► Pražské kulturní fórum otevírá diskusi o budoucnosti kultury První ročník akce Pražské kulturní fórum na téma budoucnosti kultury má za cíl otevřít diskusi k nové kulturní politice hl. m. Prahy. Proběhne v termínu od 27. do 29. dubna 2021 formou online konference z Centra architektury a městského plánování (CAMP). Mezi panelisty jsou nejen zástupci tuzemských kulturních subjektů, ale také zahraniční experti z oblasti kultury, kteří představí příklady dobré praxe.

 

Pražské kulturní fórum: Jaká je budoucnost kultury?

27. – 29. 4. 2021

K online účasti na Pražském kulturním fóru se můžete registrovat zde

Fóra se zúčastní zahraniční experti na kulturní politiku: italský profesor ekonomie Pier Luigi Sacco, zakladatel španělského Nartex Barcelona Jordi Pardo, ředitel estonského Creativity Lab Ragnar Siil či ředitel Creative Industry Košice Michal Hladký. Mezi tuzemskými panelisty je například ředitel Městských divadel pražských Daniel Přibyl, ředitel akce Zažít město jinak Martin Šotola, předseda Asociace herních vývojářů ČR Pavel Barák, ředitelka Galerie hlavního města Prahy Magdalena Juříková, či ředitel Signal festivalu Martin Pošta.

Pilotní akce startuje činnost městské organizace Kreativní Praha, která Pražským kulturním fórem cílí na dlouhodobé nastavení spolupráce mezi lokálními aktéry v oblasti umění, kultury a kulturních a kreativních odvětví a přináší do pražského prostředí současné zahraniční trendy.

Program fóra:

út 27. 4. // 16:00 – 19:00 // FUTURE: POLICY // Role města v rozvoji kultury
st 28. 4. // 9:00 – 12:00 // FUTURE: ART // Podpora napříč uměleckými žánry
st 28. 4. // 13:30 – 16:30 // FUTURE: ECONOMY // Podpora kulturních a kreativních odvětví
čt 29. 4. // 14:30 – 17:30 // FUTURE: COMMUNITY // Komunitní kultura a otevřenost institucí

Více informací zde.© Copyright 2013 Happy Materials, s.r.o.
Obsah časopisu je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření článků včetně fotografií bez souhlasu vydavatelství je zakázáno.
Design © Helena Jiskrová
Tvorba webu: NETservis s.r.o.